Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Circuit Protection: | Circuit breaker |
|---|---|
| Compliant Standards: | CSA, UL, C-Tick, IC, FCC |
| Depth: | 39 cm |
| Device Type: | Power array cabinet - rack-mountable |
| Height (Rack Units): | 3U |
| Interfaces: | 1 x management (RS-232) - 9 pin D-Sub (DB-9) ¦ 1 x management (Ethernet) - RJ-45 |
| Manufacturer: | Eaton |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | -10 °C |
| Output Voltage: | 48 V |
| Rack Size: | 19" |
| Remote Management Interface: | Ethernet |
| Remote Management Protocol: | SNMP, HTTP |
| Version: | original |
| Weight: | 6 kg |
| GPSR - economic actor: | Eaton, Deutschland, Hein-Moeller-Str. 7-11, Bonn, 53115, infogermany @ eaton.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Eaton, Deutschland, Hein-Moeller-Str. 7-11, Bonn, 53115, infogermany @ eaton.com |
| GPSR - EU responsible person: | Eaton, Deutschland, Hein-Moeller-Str. 7-11, Bonn, 53115, infogermany @ eaton.com |
| Warnings: | Warnings UPS Systems & Power Distribution International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions UPS Systems & Power Distribution International.pdf |
| Circuit Protection: | Circuit breaker |
|---|---|
| Compliant Standards: | CSA, UL, C-Tick, IC, FCC |
| Depth: | 39 cm |
| Device Type: | Power array cabinet - rack-mountable |
| Height (Rack Units): | 3U |
| Interfaces: | 1 x management (RS-232) - 9 pin D-Sub (DB-9) ¦ 1 x management (Ethernet) - RJ-45 |
| Manufacturer: | Eaton |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | -10 °C |
| Output Voltage: | 48 V |
| Rack Size: | 19" |
| Remote Management Interface: | Ethernet |
| Remote Management Protocol: | SNMP, HTTP |
| Version: | original |
| Weight: | 6 kg |
| GPSR - economic actor: | Eaton, Deutschland, Hein-Moeller-Str. 7-11, Bonn, 53115, infogermany @ eaton.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Eaton, Deutschland, Hein-Moeller-Str. 7-11, Bonn, 53115, infogermany @ eaton.com |
| GPSR - EU responsible person: | Eaton, Deutschland, Hein-Moeller-Str. 7-11, Bonn, 53115, infogermany @ eaton.com |
Daniel Losch is your contact person for: