Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Cables Included: | 2 x power cable |
|---|---|
| Depth: | 8 cm |
| Device Type: | Power distribution unit - rack-mountable |
| Height: | 4.4 cm |
| Height (Rack Units): | 1U |
| Input Connectors: | 1 x power IEC 60320 C20 16A |
| Input Voltage: | AC 220-240 V |
| Manufacturer: | Eaton |
| Max Operating Temperature: | 45 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Power Capacity: | 3000 VA |
| Power Output Connectors Details: | 8 x power CEE 7/4 ¦ 1 x IEC connector |
| Rack Size: | 19" |
| Version: | original |
| Width: | 48.3 cm |
| GPSR - economic actor: | Eaton, Deutschland, Hein-Moeller-Str. 7-11, Bonn, 53115, infogermany @ eaton.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Eaton, Deutschland, Hein-Moeller-Str. 7-11, Bonn, 53115, infogermany @ eaton.com |
| GPSR - EU responsible person: | Eaton, Deutschland, Hein-Moeller-Str. 7-11, Bonn, 53115, infogermany @ eaton.com |
| Warnings: | Warnings UPS Systems & Power Distribution International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions UPS Systems & Power Distribution International.pdf |
| Cables Included: | 2 x power cable |
|---|---|
| Depth: | 8 cm |
| Device Type: | Power distribution unit - rack-mountable |
| Height: | 4.4 cm |
| Height (Rack Units): | 1U |
| Input Connectors: | 1 x power IEC 60320 C20 16A |
| Input Voltage: | AC 220-240 V |
| Manufacturer: | Eaton |
| Max Operating Temperature: | 45 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Power Capacity: | 3000 VA |
| Power Output Connectors Details: | 8 x power CEE 7/4 ¦ 1 x IEC connector |
| Rack Size: | 19" |
| Version: | original |
| Width: | 48.3 cm |
| GPSR - economic actor: | Eaton, Deutschland, Hein-Moeller-Str. 7-11, Bonn, 53115, infogermany @ eaton.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Eaton, Deutschland, Hein-Moeller-Str. 7-11, Bonn, 53115, infogermany @ eaton.com |
| GPSR - EU responsible person: | Eaton, Deutschland, Hein-Moeller-Str. 7-11, Bonn, 53115, infogermany @ eaton.com |
Daniel Losch is your contact person for: