Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Built-in Devices: | Led panel |
|---|---|
| Compliant Standards: | VCCI, BSMI, CCC, FCC, RoHS, EAC, RCM |
| Compression Format: | MJPEG, H.264, H.265 |
| Data Link Protocol: | 10Mb LAN, 100Mb LAN, 1GbE |
| Depth: | 29.55 cm |
| Device Type: | NAS server |
| Enclosure Type: | Rack-mountable - 1U |
| Encryption Algorithm: | SSL, TLS |
| Expansion Bays: | 4 (total) / 4 (free) x hot-swap - 2.5" / 3.5" |
| Features: | Audible alarm, wake on LAN, built-in 3 cooling fans, scheduled power on/off |
| Height: | 4.4 cm |
| Host Connectivity: | Gigabit Ethernet |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% |
| IP Cameras Supported: | 30 |
| Image Resolution: | 1280x720, 1920x1080, 2048x1536, 2591x1944, 3840x2160 |
| Included Accessories: | Accessory pack |
| Installed Devices / Modules Qty: | 0 (installed) / 4 (max) |
| Interface Type: | SATA 6Gb/s |
| Interfaces: | 2 x Ethernet 1000Base-T - RJ-45 ¦ 2 x USB 3.0 - Type A ¦ 1 x eSATA ¦ 1 x serial (management) - DB-9 |
| Manufacturer: | Synology |
| Max Operating Temperature: | 35 °C |
| Max Supported Capacity: | 56 TB |
| Max Supported Qty: | 1 |
| Min Operating Temperature: | 5 °C |
| Network / Transport Protocol: | PPTP, L2TP, IPSec, iSCSI, SMTP, FTP, DNS, POP3, IMAP, SMB, NFS, SFTP |
| Network Services Compatibility: | Microsoft Active Directory (AD), DNS, File Level Security (ACLs), Network File System (NFS), FTP, Server Message Block (SMB), Apple File Protocol (AFP), HTTP, HTTPS, Web-based Distributed Authoring and Versioning (WebDAV), Calendaring Extensions to WebDAV |
| Number of Cores: | Quad-Core |
| OS Required: | Apple MacOS X 10.11 or later, Microsoft Windows 7 / 10 |
| Power Device: | Internal power supply |
| Power Provided: | 150 Watt |
| Processors Installed: | 1 x Realtek Semiconductor RTD1296 1.4 GHz |
| RAID Level: | RAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 6, RAID 10, JBOD |
| RAM: | 2 GB DDR4 |
| Remote Management Protocol: | SNMP, Telnet, HTTP, HTTPS, TFTP, SSH, SFTP, SMTP |
| Storage Operating System: | Synology DiskStation Manager |
| Total Storage Capacity: | 0 GB |
| Type: | RAID |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 4.34 kg () |
| Width: | 43.05 cm |
| GPSR - economic actor: | Synology, Deutschland, Grafenberger Allee 295, Düsseldorf, 40237, privacy @ synology.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Synology, Deutschland, Grafenberger Allee 295, Düsseldorf, 40237, privacy @ synology.com |
| GPSR - EU responsible person: | Synology, Deutschland, Grafenberger Allee 295, Düsseldorf, 40237, privacy @ synology.com |
| Warnings: | Warnings Servers International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Servers International.pdf |
| Built-in Devices: | Led panel |
|---|---|
| Compliant Standards: | VCCI, BSMI, CCC, FCC, RoHS, EAC, RCM |
| Compression Format: | MJPEG, H.264, H.265 |
| Data Link Protocol: | 10Mb LAN, 100Mb LAN, 1GbE |
| Depth: | 29.55 cm |
| Device Type: | NAS server |
| Enclosure Type: | Rack-mountable - 1U |
| Encryption Algorithm: | SSL, TLS |
| Expansion Bays: | 4 (total) / 4 (free) x hot-swap - 2.5" / 3.5" |
| Features: | Audible alarm, wake on LAN, built-in 3 cooling fans, scheduled power on/off |
| Height: | 4.4 cm |
| Host Connectivity: | Gigabit Ethernet |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% |
| IP Cameras Supported: | 30 |
| Image Resolution: | 1280x720, 1920x1080, 2048x1536, 2591x1944, 3840x2160 |
| Included Accessories: | Accessory pack |
| Installed Devices / Modules Qty: | 0 (installed) / 4 (max) |
| Interface Type: | SATA 6Gb/s |
| Interfaces: | 2 x Ethernet 1000Base-T - RJ-45 ¦ 2 x USB 3.0 - Type A ¦ 1 x eSATA ¦ 1 x serial (management) - DB-9 |
| Manufacturer: | Synology |
| Max Operating Temperature: | 35 °C |
| Max Supported Capacity: | 56 TB |
| Max Supported Qty: | 1 |
| Min Operating Temperature: | 5 °C |
| Network / Transport Protocol: | PPTP, L2TP, IPSec, iSCSI, SMTP, FTP, DNS, POP3, IMAP, SMB, NFS, SFTP |
| Network Services Compatibility: | Microsoft Active Directory (AD), DNS, File Level Security (ACLs), Network File System (NFS), FTP, Server Message Block (SMB), Apple File Protocol (AFP), HTTP, HTTPS, Web-based Distributed Authoring and Versioning (WebDAV), Calendaring Extensions to WebDAV |
| Number of Cores: | Quad-Core |
| OS Required: | Apple MacOS X 10.11 or later, Microsoft Windows 7 / 10 |
| Power Device: | Internal power supply |
| Power Provided: | 150 Watt |
| Processors Installed: | 1 x Realtek Semiconductor RTD1296 1.4 GHz |
| RAID Level: | RAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 6, RAID 10, JBOD |
| RAM: | 2 GB DDR4 |
| Remote Management Protocol: | SNMP, Telnet, HTTP, HTTPS, TFTP, SSH, SFTP, SMTP |
| Storage Operating System: | Synology DiskStation Manager |
| Total Storage Capacity: | 0 GB |
| Type: | RAID |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 4.34 kg () |
| Width: | 43.05 cm |
| GPSR - economic actor: | Synology, Deutschland, Grafenberger Allee 295, Düsseldorf, 40237, privacy @ synology.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Synology, Deutschland, Grafenberger Allee 295, Düsseldorf, 40237, privacy @ synology.com |
| GPSR - EU responsible person: | Synology, Deutschland, Grafenberger Allee 295, Düsseldorf, 40237, privacy @ synology.com |
Samin Delikhoun is your contact person for: