Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Compliant Standards: | VCCI, BSMI, CCC, FCC, RoHS, EAC, RCM |
|---|---|
| Compression Format: | MJPEG, H.264, H.265 |
| Data Link Protocol: | 10Mb LAN, 100Mb LAN, GigE, 10 GigE |
| Depth: | 72.4 cm |
| Device Type: | NAS server |
| Enclosure Type: | Rack-mountable - 2U |
| Encryption Algorithm: | AES-NI |
| Expansion Bays: | 12 (total) / 12 (free) x hot-swap - 2.5" / 3.5" |
| Expansion Slots: | 2 x PCI Express 3.0 x8 ¦ 4 (total) / 3 (free) x DIMM 288-pin |
| Features: | Built-in 4 cooling fans |
| Height: | 8.8 cm |
| Host Connectivity: | Gigabit Ethernet / 10 Gigabit Ethernet |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% |
| IP Cameras Supported: | 100 |
| Image Resolution: | 1280x720, 1920x1080, 2048x1536, 2591x1944, 3840x2160 |
| Included Accessories: | Accessory pack |
| Installed Devices / Modules Qty: | 0 (installed) / 12 (max) |
| Installed Qty: | 2 |
| Interfaces: | 4 x Ethernet 1000Base-T - RJ-45 ¦ 2 x USB 3.0 - Type A ¦ 1 x serial - DB-9 ¦ 2 x Ethernet 10Gb - RJ-45 |
| Manufacturer: | Synology |
| Max Operating Temperature: | 35 °C |
| Max Supported Qty: | 2 |
| Max Turbo Speed: | 2.7 GHz |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Network / Transport Protocol: | PPTP, L2TP, iSCSI, SMTP, FTP, SMB, NFS, HTTPs |
| Network Services Compatibility: | Microsoft Active Directory (AD), Network File System (NFS), FTP, Server Message Block (SMB), Apple File Protocol (AFP), HTTPS, Web-based Distributed Authoring and Versioning (WebDAV), Calendaring Extensions to WebDAV (CalDAV) |
| Number of Cores: | 8-core |
| OS Required: | Microsoft Windows 7 or later, Apple MacOS X 10.11 or later |
| Power Consumption Operational: | 137.17 Watt |
| Power Device: | Internal power supply |
| Power Provided: | 500 Watt |
| Processors Installed: | 1 x Intel Xeon D-1541 2.1 GHz |
| RAID Level: | RAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 6, RAID 10, JBOD, RAID F1 |
| RAM: | 16 GB (installed) / 128 GB (supported) - DDR4 |
| Remote Management Protocol: | SNMP, Telnet, HTTPS, SSH, SMTP, LDAP |
| Sound Emission: | 49.8 dBA |
| Total Storage Capacity: | 0 GB |
| Type: | RAID |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 14.5 kg () |
| Width: | 48.2 cm |
| GPSR - economic actor: | Synology, Deutschland, Grafenberger Allee 295, Düsseldorf, 40237, privacy @ synology.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Synology, Deutschland, Grafenberger Allee 295, Düsseldorf, 40237, privacy @ synology.com |
| GPSR - EU responsible person: | Synology, Deutschland, Grafenberger Allee 295, Düsseldorf, 40237, privacy @ synology.com |
| Warnings: | Warnings Servers International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Servers International.pdf |
| Compliant Standards: | VCCI, BSMI, CCC, FCC, RoHS, EAC, RCM |
|---|---|
| Compression Format: | MJPEG, H.264, H.265 |
| Data Link Protocol: | 10Mb LAN, 100Mb LAN, GigE, 10 GigE |
| Depth: | 72.4 cm |
| Device Type: | NAS server |
| Enclosure Type: | Rack-mountable - 2U |
| Encryption Algorithm: | AES-NI |
| Expansion Bays: | 12 (total) / 12 (free) x hot-swap - 2.5" / 3.5" |
| Expansion Slots: | 2 x PCI Express 3.0 x8 ¦ 4 (total) / 3 (free) x DIMM 288-pin |
| Features: | Built-in 4 cooling fans |
| Height: | 8.8 cm |
| Host Connectivity: | Gigabit Ethernet / 10 Gigabit Ethernet |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% |
| IP Cameras Supported: | 100 |
| Image Resolution: | 1280x720, 1920x1080, 2048x1536, 2591x1944, 3840x2160 |
| Included Accessories: | Accessory pack |
| Installed Devices / Modules Qty: | 0 (installed) / 12 (max) |
| Installed Qty: | 2 |
| Interfaces: | 4 x Ethernet 1000Base-T - RJ-45 ¦ 2 x USB 3.0 - Type A ¦ 1 x serial - DB-9 ¦ 2 x Ethernet 10Gb - RJ-45 |
| Manufacturer: | Synology |
| Max Operating Temperature: | 35 °C |
| Max Supported Qty: | 2 |
| Max Turbo Speed: | 2.7 GHz |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Network / Transport Protocol: | PPTP, L2TP, iSCSI, SMTP, FTP, SMB, NFS, HTTPs |
| Network Services Compatibility: | Microsoft Active Directory (AD), Network File System (NFS), FTP, Server Message Block (SMB), Apple File Protocol (AFP), HTTPS, Web-based Distributed Authoring and Versioning (WebDAV), Calendaring Extensions to WebDAV (CalDAV) |
| Number of Cores: | 8-core |
| OS Required: | Microsoft Windows 7 or later, Apple MacOS X 10.11 or later |
| Power Consumption Operational: | 137.17 Watt |
| Power Device: | Internal power supply |
| Power Provided: | 500 Watt |
| Processors Installed: | 1 x Intel Xeon D-1541 2.1 GHz |
| RAID Level: | RAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 6, RAID 10, JBOD, RAID F1 |
| RAM: | 16 GB (installed) / 128 GB (supported) - DDR4 |
| Remote Management Protocol: | SNMP, Telnet, HTTPS, SSH, SMTP, LDAP |
| Sound Emission: | 49.8 dBA |
| Total Storage Capacity: | 0 GB |
| Type: | RAID |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 14.5 kg () |
| Width: | 48.2 cm |
| GPSR - economic actor: | Synology, Deutschland, Grafenberger Allee 295, Düsseldorf, 40237, privacy @ synology.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Synology, Deutschland, Grafenberger Allee 295, Düsseldorf, 40237, privacy @ synology.com |
| GPSR - EU responsible person: | Synology, Deutschland, Grafenberger Allee 295, Düsseldorf, 40237, privacy @ synology.com |
Samin Delikhoun is your contact person for: