Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Depth: | 51 cm |
|---|---|
| Designed For: | HPE ProLiant BL280c G6, BL460c, BL460c G6, BL460c G7, BL465c, BL465c G6, BL465c G7, BL480c, BL490c G6, BL490c G7, BL495c G5, BL495c G6, BL620C G7, BL660c Gen8, BL660c Gen8 Performance, BL680c G7, BL685c G6, BL685c G7, WS460c G6 Workstation, WS460c Gen8 |
| Expansion Slots: | 2 PCI Express ¦ 2 PCI-X |
| Height: | 5.6 cm |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 35 °C |
| Min Operating Temperature: | 10 °C |
| Product Type: | Riser card |
| Version: | original |
| Weight: | 4.5 kg |
| Width: | 18.2 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Accessoires International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Accessoires International.pdf |
| Depth: | 51 cm |
|---|---|
| Designed For: | HPE ProLiant BL280c G6, BL460c, BL460c G6, BL460c G7, BL465c, BL465c G6, BL465c G7, BL480c, BL490c G6, BL490c G7, BL495c G5, BL495c G6, BL620C G7, BL660c Gen8, BL660c Gen8 Performance, BL680c G7, BL685c G6, BL685c G7, WS460c G6 Workstation, WS460c Gen8 |
| Expansion Slots: | 2 PCI Express ¦ 2 PCI-X |
| Height: | 5.6 cm |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 35 °C |
| Min Operating Temperature: | 10 °C |
| Product Type: | Riser card |
| Version: | original |
| Weight: | 4.5 kg |
| Width: | 18.2 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Nico Steinbach is your contact person for: