Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Compliant Standards: | FCC Class A certified, UL, cUL, NOM, CCC, IEC 60950-1, IC Class A, WEEE, FCC Part 15 B Class A, BSMI Class A, KC, NOM-019-SCFI-1998, VCCI Class A, EAC, CITC, RCM, RoHS 2011/65/EU, BSMI CNS 13438(95), BIS, EN50581:2012, CoC, EN 55024:2010, EN 55022:2010, A |
|---|---|
| Depth: | 89 cm |
| Device Type: | Solid state / hard drive array |
| Enclosure Type: | Rack-mountable - 4U |
| Expansion Bays: | 21 (total) / 21 (free) - 3.5" LFF ¦ 6 (total) / 6 (free) - 2.5" SFF |
| Expansion Slots: | 6 (total) / 6 (free) x expansion slot |
| HDD Array External Interface: | iSCSI (10 GbE) |
| Height: | 17.58 cm |
| Humidity Range Operating: | 8 - 90% (non-condensing) |
| Installed Devices / Modules Qty: | |
| Installed Qty: | 2 |
| Interfaces: | 4 x Ethernet 10Gb (iSCSI) |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 35 °C |
| Max Supported Qty: | 2 |
| Min Operating Temperature: | 10 °C |
| Power Device: | 0 x internal power supply |
| Pricing Type: | CTO |
| Supported Devices / Modules Qty: | 27 |
| Type: | No HDD |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V - 50/60 Hz |
| Weight: | 65 kg |
| Width: | 43.9 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Storage Accessoires International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Storage Accessoires International.pdf |
| Compliant Standards: | FCC Class A certified, UL, cUL, NOM, CCC, IEC 60950-1, IC Class A, WEEE, FCC Part 15 B Class A, BSMI Class A, KC, NOM-019-SCFI-1998, VCCI Class A, EAC, CITC, RCM, RoHS 2011/65/EU, BSMI CNS 13438(95), BIS, EN50581:2012, CoC, EN 55024:2010, EN 55022:2010, A |
|---|---|
| Depth: | 89 cm |
| Device Type: | Solid state / hard drive array |
| Enclosure Type: | Rack-mountable - 4U |
| Expansion Bays: | 21 (total) / 21 (free) - 3.5" LFF ¦ 6 (total) / 6 (free) - 2.5" SFF |
| Expansion Slots: | 6 (total) / 6 (free) x expansion slot |
| HDD Array External Interface: | iSCSI (10 GbE) |
| Height: | 17.58 cm |
| Humidity Range Operating: | 8 - 90% (non-condensing) |
| Installed Devices / Modules Qty: | |
| Installed Qty: | 2 |
| Interfaces: | 4 x Ethernet 10Gb (iSCSI) |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 35 °C |
| Max Supported Qty: | 2 |
| Min Operating Temperature: | 10 °C |
| Power Device: | 0 x internal power supply |
| Pricing Type: | CTO |
| Supported Devices / Modules Qty: | 27 |
| Type: | No HDD |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V - 50/60 Hz |
| Weight: | 65 kg |
| Width: | 43.9 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Nico Steinbach is your contact person for: