Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| CPU: | No CPU |
|---|---|
| Cache / Buffer Size (Max): | 8 GB |
| Compliant Standards: | CISPR 22 Class A, BSMI CNS 13438 Class A, CISPR 24, EN 61000-3-2, GS, EN 61000-3-3, EN55022 Class A, CCC, ICES-003 Class A, UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1, WEEE, RoHS, FCC Part 15 A, EN55024 Class A, CAN/CSA C22.2 No. 60950-1-03, VCCI Class A |
| Data Transfer Rate: | 600 MBps |
| Depth: | 49.5 cm |
| Device Type: | Hard drive array |
| ENERGY STAR Certified: | Yes |
| Enclosure Type: | Rack-mountable - 2U |
| Expansion Bays: | 24 (total) / 24 (free) - 2.5" SFF |
| HDD Array External Interface: | 8Gb Fibre Channel, iSCSI (1 GbE), iSCSI (10 GbE), 16Gb Fibre Channel |
| Height: | 8.9 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% (non-condensing) |
| Installed Devices / Modules Qty: | |
| Installed Qty: | 2 |
| Interface Type: | SAS 6Gb/s |
| Interfaces: | 2 x SAS 6Gb/s - 26 pin 4x Shielded Mini MultiLane SAS (SFF-8088) ¦ 2 x management ¦ 2 x management - RJ-45 ¦ 8 x 8Gb Fibre Channel / 16Gb Fibre Channel / Ethernet 10Gb / Ethernet 1000 - SFP+ |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Max Supported Capacity: | 43 TB |
| Max Supported Qty: | 2 |
| Maximum LUNs: | 512 |
| Min Operating Temperature: | 5 °C |
| OS Required: | HP-UX, Red Hat Linux, SUSE Linux Enterprise Server, Microsoft Windows Server 2008 R2, Microsoft Windows Server 2012 |
| Power Device: | 2 x internal power supply - hot-plug |
| Power Redundancy: | Yes |
| Power Redundancy Scheme: | 1+1 |
| RAID Level: | RAID 0, RAID 1, RAID 3, RAID 5, RAID 6, RAID 10, RAID 50 |
| Sound Emission: | 55 dBA |
| Supported Devices / Modules Qty: | 24 |
| Supported Drives: | SAS-2 |
| Type: | No HDD |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V - 50/60 Hz |
| Width: | 44.7 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Storage Accessoires International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Storage Accessoires International.pdf |
| CPU: | No CPU |
|---|---|
| Cache / Buffer Size (Max): | 8 GB |
| Compliant Standards: | CISPR 22 Class A, BSMI CNS 13438 Class A, CISPR 24, EN 61000-3-2, GS, EN 61000-3-3, EN55022 Class A, CCC, ICES-003 Class A, UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1, WEEE, RoHS, FCC Part 15 A, EN55024 Class A, CAN/CSA C22.2 No. 60950-1-03, VCCI Class A |
| Data Transfer Rate: | 600 MBps |
| Depth: | 49.5 cm |
| Device Type: | Hard drive array |
| ENERGY STAR Certified: | Yes |
| Enclosure Type: | Rack-mountable - 2U |
| Expansion Bays: | 24 (total) / 24 (free) - 2.5" SFF |
| HDD Array External Interface: | 8Gb Fibre Channel, iSCSI (1 GbE), iSCSI (10 GbE), 16Gb Fibre Channel |
| Height: | 8.9 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% (non-condensing) |
| Installed Devices / Modules Qty: | |
| Installed Qty: | 2 |
| Interface Type: | SAS 6Gb/s |
| Interfaces: | 2 x SAS 6Gb/s - 26 pin 4x Shielded Mini MultiLane SAS (SFF-8088) ¦ 2 x management ¦ 2 x management - RJ-45 ¦ 8 x 8Gb Fibre Channel / 16Gb Fibre Channel / Ethernet 10Gb / Ethernet 1000 - SFP+ |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Max Supported Capacity: | 43 TB |
| Max Supported Qty: | 2 |
| Maximum LUNs: | 512 |
| Min Operating Temperature: | 5 °C |
| OS Required: | HP-UX, Red Hat Linux, SUSE Linux Enterprise Server, Microsoft Windows Server 2008 R2, Microsoft Windows Server 2012 |
| Power Device: | 2 x internal power supply - hot-plug |
| Power Redundancy: | Yes |
| Power Redundancy Scheme: | 1+1 |
| RAID Level: | RAID 0, RAID 1, RAID 3, RAID 5, RAID 6, RAID 10, RAID 50 |
| Sound Emission: | 55 dBA |
| Supported Devices / Modules Qty: | 24 |
| Supported Drives: | SAS-2 |
| Type: | No HDD |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V - 50/60 Hz |
| Width: | 44.7 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Pascal Eggert is your contact person for: