Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Access Time: | 120 ms (DVD), 110 ms (CD) |
|---|---|
| Buffer Size: | 2 MB |
| Cables Included: | 1 x Serial ATA cable |
| Compatible Bay: | 1 x 5.25" x 1/6H (Slim Line) - front accessible |
| Depth: | 13.8 cm |
| Designed For: | HPE ProLiant DL120 G5, DL180 G5, DL180 G5 Special Server, DL180 G6, DL180 G6 Special Server, DL320 G5p, DL370 G6, DL370 G6 Base, DL370 G6 High Performance, DL370 G6 Performance, DL370 G6 Special Server, DL380 G6, DL380 G6 Base, DL380 G6 Entry, DL380 G6 Hi |
| Device Type: | DVD±RW drive - internal |
| Features: | Horizontal/vertical mountable |
| Height: | 1.3 cm |
| Interface: | Serial ATA |
| Interface Type: | SATA 1.5Gb/s |
| Interfaces: | 1 x Serial ATA-150 |
| MTBF: | 60,000 hour(s) |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 50 °C |
| Media Load Type: | Tray |
| Min Operating Temperature: | 5 °C |
| Read Rate: | 24x (CD) / 8x (DVD) |
| Supported Media Formats: | CD Extra, CD-DA (audio), CD-I, Photo CD |
| Supported Media Types: | CD-R, CD-RW, DVD-R, DVD+R |
| Type: | DVD±RW - 5.25" x 1/6H (Slim Line) |
| Version: | original |
| Width: | 13.2 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Storage & Memories International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Storage & Memories International.pdf |
| Access Time: | 120 ms (DVD), 110 ms (CD) |
|---|---|
| Buffer Size: | 2 MB |
| Cables Included: | 1 x Serial ATA cable |
| Compatible Bay: | 1 x 5.25" x 1/6H (Slim Line) - front accessible |
| Depth: | 13.8 cm |
| Designed For: | HPE ProLiant DL120 G5, DL180 G5, DL180 G5 Special Server, DL180 G6, DL180 G6 Special Server, DL320 G5p, DL370 G6, DL370 G6 Base, DL370 G6 High Performance, DL370 G6 Performance, DL370 G6 Special Server, DL380 G6, DL380 G6 Base, DL380 G6 Entry, DL380 G6 Hi |
| Device Type: | DVD±RW drive - internal |
| Features: | Horizontal/vertical mountable |
| Height: | 1.3 cm |
| Interface: | Serial ATA |
| Interface Type: | SATA 1.5Gb/s |
| Interfaces: | 1 x Serial ATA-150 |
| MTBF: | 60,000 hour(s) |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 50 °C |
| Media Load Type: | Tray |
| Min Operating Temperature: | 5 °C |
| Read Rate: | 24x (CD) / 8x (DVD) |
| Supported Media Formats: | CD Extra, CD-DA (audio), CD-I, Photo CD |
| Supported Media Types: | CD-R, CD-RW, DVD-R, DVD+R |
| Type: | DVD±RW - 5.25" x 1/6H (Slim Line) |
| Version: | original |
| Width: | 13.2 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Nico Steinbach is your contact person for: