Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Capacity: | 146 GB |
|---|---|
| Compatible Bay: | 2.5" |
| Designed For: | HPE ProLiant BL460c G6 (2.5"), BL685c G6 (2.5"), DL160 G6 (2.5"), DL160 G6 Special Server (2.5"), DL360 G6 (2.5"), DL360 G6 Base (2.5"), DL360 G6 Efficiency (2.5"), DL360 G6 Entry (2.5"), DL360 G6 Performance (2.5"), DL380 G6 (2.5"), DL380 G6 Base (2.5"), |
| Device Type: | Hard drive - hot-swap |
| Drive Transfer Rate: | 300 MBps (external) |
| Form Factor: | 2.5" |
| Interface: | SAS |
| Interfaces: | 2 x SAS |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Spindle Speed: | 15000 rpm |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Storage & Memories International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Storage & Memories International.pdf |
| Capacity: | 146 GB |
|---|---|
| Compatible Bay: | 2.5" |
| Designed For: | HPE ProLiant BL460c G6 (2.5"), BL685c G6 (2.5"), DL160 G6 (2.5"), DL160 G6 Special Server (2.5"), DL360 G6 (2.5"), DL360 G6 Base (2.5"), DL360 G6 Efficiency (2.5"), DL360 G6 Entry (2.5"), DL360 G6 Performance (2.5"), DL380 G6 (2.5"), DL380 G6 Base (2.5"), |
| Device Type: | Hard drive - hot-swap |
| Drive Transfer Rate: | 300 MBps (external) |
| Form Factor: | 2.5" |
| Interface: | SAS |
| Interfaces: | 2 x SAS |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Spindle Speed: | 15000 rpm |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Nico Steinbach is your contact person for: