Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Capacity: | 2 TB |
|---|---|
| Compatible Bay: | 3.5" x 1/3H |
| Depth: | 18.4 cm |
| Designed For: | HPE ProLiant DL120 G5 (3.5"), DL120 G6 (3.5"), DL120 G6 Base (3.5"), DL120 G6 Entry (3.5"), DL160 G6 (3.5"), DL160 G6 Special Server (3.5"), DL160se G6 (3.5"), DL165 G6 (3.5"), DL165 G7 (3.5"), DL165 G7 Base (3.5"), DL165 G7 Entry (3.5"), DL165 G7 Special |
| Device Type: | Hard drive - internal |
| Drive Transfer Rate: | 300 MBps (external) |
| Form Factor: | 3.5" x 1/3H |
| Height: | 2.6 cm |
| Interface: | SATA 3Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SATA 3 Gb/s - 7 pin Serial ATA |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Spindle Speed: | 7200 rpm |
| Version: | original |
| Weight: | 1.4 kg |
| Width: | 11.1 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Storage & Memories International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Storage & Memories International.pdf |
| Capacity: | 2 TB |
|---|---|
| Compatible Bay: | 3.5" x 1/3H |
| Depth: | 18.4 cm |
| Designed For: | HPE ProLiant DL120 G5 (3.5"), DL120 G6 (3.5"), DL120 G6 Base (3.5"), DL120 G6 Entry (3.5"), DL160 G6 (3.5"), DL160 G6 Special Server (3.5"), DL160se G6 (3.5"), DL165 G6 (3.5"), DL165 G7 (3.5"), DL165 G7 Base (3.5"), DL165 G7 Entry (3.5"), DL165 G7 Special |
| Device Type: | Hard drive - internal |
| Drive Transfer Rate: | 300 MBps (external) |
| Form Factor: | 3.5" x 1/3H |
| Height: | 2.6 cm |
| Interface: | SATA 3Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SATA 3 Gb/s - 7 pin Serial ATA |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Spindle Speed: | 7200 rpm |
| Version: | original |
| Weight: | 1.4 kg |
| Width: | 11.1 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Nico Steinbach is your contact person for: