Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Bytes per Sector: | 512 |
|---|---|
| Capacity: | 146 GB |
| Compatible Bay: | 2.5" SFF |
| Depth: | 13.8 cm |
| Designed For: | HPE Integrity BL860c i2 (2.5"), BL860c i4 (2.5"), BL870c i2 (2.5"), BL890c i2 (2.5") ¦ HPE ProLiant BL460c G6 (2.5"), BL460c G7 (2.5"), BL465c G6 (2.5"), BL465c G7 (2.5"), BL620C G7 (2.5"), BL680c G7 (2.5"), BL685c G6 (2.5"), BL685c G7 (2.5"), DL160 G6 Sp |
| Device Type: | Hard drive - hot-swap |
| Drive Transfer Rate: | 600 MBps (external) |
| Form Factor: | 2.5" SFF |
| Height: | 1.6 cm |
| Interface: | SAS 6Gb/s |
| Interfaces: | 2 x SAS 6Gb/s |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Manufacturer Selling Program: | HP Smart Buy |
| Max Operating Temperature: | 35 °C |
| Min Operating Temperature: | 10 °C |
| Seek Time: | 2.58 ms (average) / 4.85 ms (max) |
| Spindle Speed: | 15000 rpm |
| Track-to-Track Seek Time: | 0.14 ms |
| Version: | original |
| Width: | 7.7 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Storage & Memories International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Storage & Memories International.pdf |
| Bytes per Sector: | 512 |
|---|---|
| Capacity: | 146 GB |
| Compatible Bay: | 2.5" SFF |
| Depth: | 13.8 cm |
| Designed For: | HPE Integrity BL860c i2 (2.5"), BL860c i4 (2.5"), BL870c i2 (2.5"), BL890c i2 (2.5") ¦ HPE ProLiant BL460c G6 (2.5"), BL460c G7 (2.5"), BL465c G6 (2.5"), BL465c G7 (2.5"), BL620C G7 (2.5"), BL680c G7 (2.5"), BL685c G6 (2.5"), BL685c G7 (2.5"), DL160 G6 Sp |
| Device Type: | Hard drive - hot-swap |
| Drive Transfer Rate: | 600 MBps (external) |
| Form Factor: | 2.5" SFF |
| Height: | 1.6 cm |
| Interface: | SAS 6Gb/s |
| Interfaces: | 2 x SAS 6Gb/s |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Manufacturer Selling Program: | HP Smart Buy |
| Max Operating Temperature: | 35 °C |
| Min Operating Temperature: | 10 °C |
| Seek Time: | 2.58 ms (average) / 4.85 ms (max) |
| Spindle Speed: | 15000 rpm |
| Track-to-Track Seek Time: | 0.14 ms |
| Version: | original |
| Width: | 7.7 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Pascal Eggert is your contact person for: