Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Capacity: | 120 GB |
|---|---|
| Compatible Bay: | 2.5" SFF |
| Designed For: | HPE ProLiant BL460c G7, BL465c G7, BL620C G7, BL680c G7, BL685c G7, DL160 G6 (2.5"), DL160se G6 (2.5"), DL165 G7 (2.5"), DL165 G7 Performance (2.5"), DL165 G7 Special Server (2.5"), DL320 G6 Entry, DL320 G6 High Efficiency, DL320 G6 Performance, DL360 G7, |
| Device Type: | Solid state drive - hot-swap |
| Drive Transfer Rate: | 300 MBps (external) |
| Form Factor: | 2.5" SFF |
| Height: | 15 mm |
| Interface: | SATA 3Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SATA 3 Gb/s |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 60 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Storage & Memories International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Storage & Memories International.pdf |
| Capacity: | 120 GB |
|---|---|
| Compatible Bay: | 2.5" SFF |
| Designed For: | HPE ProLiant BL460c G7, BL465c G7, BL620C G7, BL680c G7, BL685c G7, DL160 G6 (2.5"), DL160se G6 (2.5"), DL165 G7 (2.5"), DL165 G7 Performance (2.5"), DL165 G7 Special Server (2.5"), DL320 G6 Entry, DL320 G6 High Efficiency, DL320 G6 Performance, DL360 G7, |
| Device Type: | Solid state drive - hot-swap |
| Drive Transfer Rate: | 300 MBps (external) |
| Form Factor: | 2.5" SFF |
| Height: | 15 mm |
| Interface: | SATA 3Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SATA 3 Gb/s |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 60 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Nico Steinbach is your contact person for: