Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Bundled with: | HP SmartDrive carrier |
|---|---|
| Capacity: | 480 GB |
| Compatible Bay: | 2.5" SFF |
| Designed For: | HPE ProLiant BL420c Gen8 (2.5"), BL460c Gen8 (2.5"), BL465c Gen8 (2.5"), BL660c Gen8 (2.5"), BL660c Gen8 Performance (2.5"), BL660c Gen9 (2.5"), DL160 Gen8 (2.5"), DL160 Gen8 Base (2.5"), DL160 Gen8 Entry (2.5"), DL160 Gen8 Performance (2.5"), DL180 Gen9 |
| Device Type: | Solid state drive - hot-swap |
| Form Factor: | 2.5" SFF |
| Interface: | SATA 6Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SATA 6 Gb/s |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Storage & Memories International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Storage & Memories International.pdf |
| Bundled with: | HP SmartDrive carrier |
|---|---|
| Capacity: | 480 GB |
| Compatible Bay: | 2.5" SFF |
| Designed For: | HPE ProLiant BL420c Gen8 (2.5"), BL460c Gen8 (2.5"), BL465c Gen8 (2.5"), BL660c Gen8 (2.5"), BL660c Gen8 Performance (2.5"), BL660c Gen9 (2.5"), DL160 Gen8 (2.5"), DL160 Gen8 Base (2.5"), DL160 Gen8 Entry (2.5"), DL160 Gen8 Performance (2.5"), DL180 Gen9 |
| Device Type: | Solid state drive - hot-swap |
| Form Factor: | 2.5" SFF |
| Interface: | SATA 6Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SATA 6 Gb/s |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Nico Steinbach is your contact person for: