Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| 4KB Random Read: | 59500 IOPS |
|---|---|
| 4KB Random Write: | 14400 IOPS |
| Bytes per Sector: | 512 |
| Capacity: | 480 GB |
| Compatible Bay: | 2.5" SFF |
| Designed For: | HPE ProLiant BL620C G7 (2.5") |
| Device Type: | Solid state drive - hot-swap |
| Drive Transfer Rate: | 600 MBps (external) |
| Features: | TRIM support |
| Form Factor: | 2.5" SFF |
| Interface: | SATA 6Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SATA 6 Gb/s - 7 pin Serial ATA |
| Internal Data Rate: | 470 MBps (read) / 470 MBps (write) |
| MTBF: | 2,000,000 hours |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 60 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Power Consumption: | 9 Watt |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Storage & Memories International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Storage & Memories International.pdf |
| 4KB Random Read: | 59500 IOPS |
|---|---|
| 4KB Random Write: | 14400 IOPS |
| Bytes per Sector: | 512 |
| Capacity: | 480 GB |
| Compatible Bay: | 2.5" SFF |
| Designed For: | HPE ProLiant BL620C G7 (2.5") |
| Device Type: | Solid state drive - hot-swap |
| Drive Transfer Rate: | 600 MBps (external) |
| Features: | TRIM support |
| Form Factor: | 2.5" SFF |
| Interface: | SATA 6Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SATA 6 Gb/s - 7 pin Serial ATA |
| Internal Data Rate: | 470 MBps (read) / 470 MBps (write) |
| MTBF: | 2,000,000 hours |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 60 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Power Consumption: | 9 Watt |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Pascal Eggert is your contact person for: