Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Bundled with: | HP SmartDrive carrier |
|---|---|
| Capacity: | 1.6 TB |
| Compatible Bay: | 2.5" SFF |
| Compliant Standards: | RoHS |
| Designed For: | HPE ProLiant BL460c Gen8 (2.5"), BL660c Gen9 (2.5"), DL120 Gen9 (2.5"), DL120 Gen9 Entry (2.5"), DL180 Gen9 (2.5"), DL180 Gen9 Base (2.5"), DL180 Gen9 Entry (2.5"), DL180 Gen9 Storage (2.5"), DL320e Gen8 (2.5"), DL320e Gen8 Base (2.5"), DL320e Gen8 Entry |
| Device Type: | Solid state drive - hot-swap |
| Drive Transfer Rate: | 600 MBps (external) |
| Features: | Value Endurance |
| Form Factor: | 2.5" SFF |
| Interface: | SATA 6Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SATA 6 Gb/s - 7 pin Serial ATA |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Version: | original |
| Weight: | 450 g |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Storage & Memories International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Storage & Memories International.pdf |
| Bundled with: | HP SmartDrive carrier |
|---|---|
| Capacity: | 1.6 TB |
| Compatible Bay: | 2.5" SFF |
| Compliant Standards: | RoHS |
| Designed For: | HPE ProLiant BL460c Gen8 (2.5"), BL660c Gen9 (2.5"), DL120 Gen9 (2.5"), DL120 Gen9 Entry (2.5"), DL180 Gen9 (2.5"), DL180 Gen9 Base (2.5"), DL180 Gen9 Entry (2.5"), DL180 Gen9 Storage (2.5"), DL320e Gen8 (2.5"), DL320e Gen8 Base (2.5"), DL320e Gen8 Entry |
| Device Type: | Solid state drive - hot-swap |
| Drive Transfer Rate: | 600 MBps (external) |
| Features: | Value Endurance |
| Form Factor: | 2.5" SFF |
| Interface: | SATA 6Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SATA 6 Gb/s - 7 pin Serial ATA |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Version: | original |
| Weight: | 450 g |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Nico Steinbach is your contact person for: