Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Capacity: | 1.2 TB |
|---|---|
| Compatible Bay: | 2.5" SFF |
| Depth: | 138.4 mm |
| Designed For: | HPE Integrity BL860c i4 (2.5"), BL860c i4 Base (2.5") ¦ HPE ProLiant BL620C G7 (2.5"), BL685c G7 (2.5"), DL580 G7 (2.5"), DL580 G7 Base (2.5"), DL580 G7 High Performance (2.5"), DL585 G7 (2.5"), DL585 G7 Base (2.5"), DL585 G7 Performance (2.5"), DL980 G7 |
| Device Type: | Hard drive - internal |
| Drive Transfer Rate: | 1.2 GBps (external) |
| Form Factor: | 2.5" SFF |
| Height: | 16 mm |
| Interface: | SAS 12Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SAS 12 Gb/s |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Spindle Speed: | 10000 rpm |
| Version: | original |
| Weight: | 450 g |
| Width: | 77.8 mm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Storage & Memories International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Storage & Memories International.pdf |
| Capacity: | 1.2 TB |
|---|---|
| Compatible Bay: | 2.5" SFF |
| Depth: | 138.4 mm |
| Designed For: | HPE Integrity BL860c i4 (2.5"), BL860c i4 Base (2.5") ¦ HPE ProLiant BL620C G7 (2.5"), BL685c G7 (2.5"), DL580 G7 (2.5"), DL580 G7 Base (2.5"), DL580 G7 High Performance (2.5"), DL585 G7 (2.5"), DL585 G7 Base (2.5"), DL585 G7 Performance (2.5"), DL980 G7 |
| Device Type: | Hard drive - internal |
| Drive Transfer Rate: | 1.2 GBps (external) |
| Form Factor: | 2.5" SFF |
| Height: | 16 mm |
| Interface: | SAS 12Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SAS 12 Gb/s |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Spindle Speed: | 10000 rpm |
| Version: | original |
| Weight: | 450 g |
| Width: | 77.8 mm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Nico Steinbach is your contact person for: