Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| 4KB Random Read: | 64500 IOPS |
|---|---|
| 4KB Random Write: | 42000 IOPS |
| Bundled with: | HP SmartDrive carrier |
| Bytes per Sector: | 512 |
| Capacity: | 200 GB |
| Compatible Bay: | 2.5" SFF |
| Designed For: | HPE Apollo 4200 Gen9 for Google (2.5") ¦ HPE ProLiant DL120 Gen9 (2.5"), DL120 Gen9 Entry (2.5"), DL160 Gen9 (2.5"), DL160 Gen9 Base (2.5"), DL160 Gen9 Entry (2.5"), DL160 Gen9 Performance (2.5"), DL180 Gen9 (2.5"), DL180 Gen9 Base (2.5"), DL180 Gen9 Entr |
| Device Type: | Solid state drive - hot-swap |
| Drive Transfer Rate: | 600 MBps (external) |
| Features: | Power Loss support |
| Form Factor: | 2.5" SFF |
| Height: | 15 mm |
| Interface: | SATA 6Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SATA 6 Gb/s |
| Internal Data Rate: | 540 MBps (read) / 300 MBps (write) |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 60 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Power Consumption: | 9 Watt |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Storage & Memories International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Storage & Memories International.pdf |
| 4KB Random Read: | 64500 IOPS |
|---|---|
| 4KB Random Write: | 42000 IOPS |
| Bundled with: | HP SmartDrive carrier |
| Bytes per Sector: | 512 |
| Capacity: | 200 GB |
| Compatible Bay: | 2.5" SFF |
| Designed For: | HPE Apollo 4200 Gen9 for Google (2.5") ¦ HPE ProLiant DL120 Gen9 (2.5"), DL120 Gen9 Entry (2.5"), DL160 Gen9 (2.5"), DL160 Gen9 Base (2.5"), DL160 Gen9 Entry (2.5"), DL160 Gen9 Performance (2.5"), DL180 Gen9 (2.5"), DL180 Gen9 Base (2.5"), DL180 Gen9 Entr |
| Device Type: | Solid state drive - hot-swap |
| Drive Transfer Rate: | 600 MBps (external) |
| Features: | Power Loss support |
| Form Factor: | 2.5" SFF |
| Height: | 15 mm |
| Interface: | SATA 6Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SATA 6 Gb/s |
| Internal Data Rate: | 540 MBps (read) / 300 MBps (write) |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 60 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Power Consumption: | 9 Watt |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Nico Steinbach is your contact person for: