Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Bundled with: | HPE Smart Carrier |
|---|---|
| Capacity: | 12 TB |
| Compatible Bay: | 3.5" LFF |
| Designed For: | HPE D3600 ¦ HPE Nimble Storage dHCI Large Solution with HPE ProLiant DL380 Gen10 (3.5"), Medium Solution with HPE ProLiant DL360 Gen10 (3.5"), Small Solution with HPE ProLiant DL360 Gen10 (3.5") ¦ HPE ProLiant DL20 Gen9 (3.5"), DL20 Gen9 Base (3.5"), DL20 |
| Device Type: | Hard drive - hot-swap |
| Drive Transfer Rate: | 1.2 GBps (external) |
| Features: | Dual Port, advanced format 512e, Helium technology, Digitally Signed Firmware |
| Form Factor: | 3.5" LFF |
| Interface: | SAS 12Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SAS 12 Gb/s |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Spindle Speed: | 7200 rpm |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Storage & Memories International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Storage & Memories International.pdf |
| Bundled with: | HPE Smart Carrier |
|---|---|
| Capacity: | 12 TB |
| Compatible Bay: | 3.5" LFF |
| Designed For: | HPE D3600 ¦ HPE Nimble Storage dHCI Large Solution with HPE ProLiant DL380 Gen10 (3.5"), Medium Solution with HPE ProLiant DL360 Gen10 (3.5"), Small Solution with HPE ProLiant DL360 Gen10 (3.5") ¦ HPE ProLiant DL20 Gen9 (3.5"), DL20 Gen9 Base (3.5"), DL20 |
| Device Type: | Hard drive - hot-swap |
| Drive Transfer Rate: | 1.2 GBps (external) |
| Features: | Dual Port, advanced format 512e, Helium technology, Digitally Signed Firmware |
| Form Factor: | 3.5" LFF |
| Interface: | SAS 12Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SAS 12 Gb/s |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Spindle Speed: | 7200 rpm |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Pascal Eggert is your contact person for: