Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Bundled with: | HPE Smart Carrier |
|---|---|
| Capacity: | 1.92 TB |
| Compatible Bay: | 2.5" SFF |
| Designed For: | HPE ProLiant DL160 Gen10 SMB (2.5"), DL325 Gen10 Plus (2.5"), DL325 Gen10 Plus All-NVMe Flash Node for Qumulo (2.5"), DL325 Gen10 Plus All-NVMe Flash Node for Software Defined Storage (2.5"), DL325 Gen10 Plus for Weka BAse Tracking (2.5"), DL325 Gen10 Plu |
| Device Type: | Solid state drive - hot-swap |
| Drive Transfer Rate: | 600 MBps (external) |
| Form Factor: | 2.5" SFF |
| Interface: | SATA 6Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SATA 6 Gb/s |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Storage & Memories International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Storage & Memories International.pdf |
| Bundled with: | HPE Smart Carrier |
|---|---|
| Capacity: | 1.92 TB |
| Compatible Bay: | 2.5" SFF |
| Designed For: | HPE ProLiant DL160 Gen10 SMB (2.5"), DL325 Gen10 Plus (2.5"), DL325 Gen10 Plus All-NVMe Flash Node for Qumulo (2.5"), DL325 Gen10 Plus All-NVMe Flash Node for Software Defined Storage (2.5"), DL325 Gen10 Plus for Weka BAse Tracking (2.5"), DL325 Gen10 Plu |
| Device Type: | Solid state drive - hot-swap |
| Drive Transfer Rate: | 600 MBps (external) |
| Form Factor: | 2.5" SFF |
| Interface: | SATA 6Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SATA 6 Gb/s |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Nico Steinbach is your contact person for: