Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| 4KB Random Read: | 110000 IOPS |
|---|---|
| 4KB Random Write: | 120000 IOPS |
| Bundled with: | HPE Smart Carrier |
| Capacity: | 3.2 TB |
| Compatible Bay: | 2.5" SFF |
| Designed For: | HPE ProLiant DL360 Gen10 32TB Performance Server for Cohesity DataPlatform (2.5"), DL360 Gen10 77TB Performance Server for Cohesity DataPlatform (2.5"), DL360 Gen10 All Flash Server for Datera (2.5"), DL360 Gen10 All Flash Server for Weka (2.5"), DL360 Ge |
| Device Type: | Solid state drive - hot-swap |
| Drive Class: | Mixed Use |
| Drive Transfer Rate: | 1.2 GBps (external) |
| Drive Writes Per Day (DWPD): | 3 |
| Features: | Dual Port, Digitally Signed Firmware |
| Form Factor: | 2.5" SFF |
| Height: | 15 mm |
| Interface: | SAS 12Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SAS 12 Gb/s |
| Internal Data Rate: | 1080 MBps (read) / 1030 MBps (write) |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| NAND Flash Memory Type: | Triple-level cell (TLC) |
| Power Consumption: | 3.74 Watt (idle) ¦ 6.95 Watt (random read) ¦ 6.95 Watt (random write) ¦ 6.6 Watt (sequential read) ¦ 10.16 Watt (sequential write) ¦ 6.95 Watt (random read/write) ¦ 10.16 Watt (maximum) |
| SSD Endurance: | 17121 TB |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Storage & Memories International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Storage & Memories International.pdf |
| 4KB Random Read: | 110000 IOPS |
|---|---|
| 4KB Random Write: | 120000 IOPS |
| Bundled with: | HPE Smart Carrier |
| Capacity: | 3.2 TB |
| Compatible Bay: | 2.5" SFF |
| Designed For: | HPE ProLiant DL360 Gen10 32TB Performance Server for Cohesity DataPlatform (2.5"), DL360 Gen10 77TB Performance Server for Cohesity DataPlatform (2.5"), DL360 Gen10 All Flash Server for Datera (2.5"), DL360 Gen10 All Flash Server for Weka (2.5"), DL360 Ge |
| Device Type: | Solid state drive - hot-swap |
| Drive Class: | Mixed Use |
| Drive Transfer Rate: | 1.2 GBps (external) |
| Drive Writes Per Day (DWPD): | 3 |
| Features: | Dual Port, Digitally Signed Firmware |
| Form Factor: | 2.5" SFF |
| Height: | 15 mm |
| Interface: | SAS 12Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SAS 12 Gb/s |
| Internal Data Rate: | 1080 MBps (read) / 1030 MBps (write) |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| NAND Flash Memory Type: | Triple-level cell (TLC) |
| Power Consumption: | 3.74 Watt (idle) ¦ 6.95 Watt (random read) ¦ 6.95 Watt (random write) ¦ 6.6 Watt (sequential read) ¦ 10.16 Watt (sequential write) ¦ 6.95 Watt (random read/write) ¦ 10.16 Watt (maximum) |
| SSD Endurance: | 17121 TB |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Pascal Eggert is your contact person for: