Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Capacity: | 4 TB |
|---|---|
| Compatible Bay: | 3.5" |
| Designed For: | Dell PowerEdge R310 (3.5"), R320 (3.5"), R410 (3.5"), R415 (3.5"), R420 (3.5"), R510 (3.5"), R515 (3.5"), R520 (3.5"), R710 (3.5"), R720 (3.5"), R720xd (3.5"), T320 (3.5"), T410 (3.5"), T420 (3.5"), T430 (3.5"), T610 (3.5"), T620 (3.5"), T630 (3.5"), T710 |
| Device Type: | Hard drive - hot-swap - nearline |
| Drive Transfer Rate: | 600 MBps (external) |
| Features: | Advanced format 512n |
| Form Factor: | 3.5" |
| Interface: | SAS 12Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SAS 12 Gb/s |
| Manufacturer: | Dell |
| Spindle Speed: | 7200 rpm |
| Version: | original |
| : | Dell GmbH, Deutschland, Main Airport Center Unterschweinstiege 10, Frankfurt am Main, 60549, DE.CustomerSupport @ dell.com |
|---|---|
| : | Dell GmbH, Deutschland, Main Airport Center Unterschweinstiege 10, Frankfurt am Main, 60549, DE.CustomerSupport @ dell.com |
| : | Dell GmbH, Deutschland, Main Airport Center Unterschweinstiege 10, Frankfurt am Main, 60549, DE.CustomerSupport @ dell.com |
| Warnings: | Warnings Storage & Memories International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Storage & Memories International.pdf |
| Capacity: | 4 TB |
|---|---|
| Compatible Bay: | 3.5" |
| Designed For: | Dell PowerEdge R310 (3.5"), R320 (3.5"), R410 (3.5"), R415 (3.5"), R420 (3.5"), R510 (3.5"), R515 (3.5"), R520 (3.5"), R710 (3.5"), R720 (3.5"), R720xd (3.5"), T320 (3.5"), T410 (3.5"), T420 (3.5"), T430 (3.5"), T610 (3.5"), T620 (3.5"), T630 (3.5"), T710 |
| Device Type: | Hard drive - hot-swap - nearline |
| Drive Transfer Rate: | 600 MBps (external) |
| Features: | Advanced format 512n |
| Form Factor: | 3.5" |
| Interface: | SAS 12Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SAS 12 Gb/s |
| Manufacturer: | Dell |
| Spindle Speed: | 7200 rpm |
| Version: | original |
| : | Dell GmbH, Deutschland, Main Airport Center Unterschweinstiege 10, Frankfurt am Main, 60549, DE.CustomerSupport @ dell.com |
|---|---|
| : | Dell GmbH, Deutschland, Main Airport Center Unterschweinstiege 10, Frankfurt am Main, 60549, DE.CustomerSupport @ dell.com |
| : | Dell GmbH, Deutschland, Main Airport Center Unterschweinstiege 10, Frankfurt am Main, 60549, DE.CustomerSupport @ dell.com |
Monique Zimmermann is your contact person for: