Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Capacity: | 450 GB |
|---|---|
| Compatible Bay: | 3.5" |
| Designed For: | Dell PowerEdge 1900, 1950, 2900, 2900 III, 2970, 6950, 840, 860, R200, R300, R900, SC1430, SC1435, SC440, T105, T300 ¦ Dell PowerVault MD3000, MD3000i |
| Device Type: | Hard drive - internal |
| Drive Transfer Rate: | 300 MBps (external) |
| Form Factor: | 3.5" |
| Interface: | SAS |
| Interfaces: | 1 x SAS |
| Manufacturer: | Dell |
| Spindle Speed: | 15000 rpm |
| Version: | original |
| : | Dell GmbH, Deutschland, Main Airport Center Unterschweinstiege 10, Frankfurt am Main, 60549, DE.CustomerSupport @ dell.com |
|---|---|
| : | Dell GmbH, Deutschland, Main Airport Center Unterschweinstiege 10, Frankfurt am Main, 60549, DE.CustomerSupport @ dell.com |
| : | Dell GmbH, Deutschland, Main Airport Center Unterschweinstiege 10, Frankfurt am Main, 60549, DE.CustomerSupport @ dell.com |
| Warnings: | Warnings Storage & Memories International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Storage & Memories International.pdf |
| Capacity: | 450 GB |
|---|---|
| Compatible Bay: | 3.5" |
| Designed For: | Dell PowerEdge 1900, 1950, 2900, 2900 III, 2970, 6950, 840, 860, R200, R300, R900, SC1430, SC1435, SC440, T105, T300 ¦ Dell PowerVault MD3000, MD3000i |
| Device Type: | Hard drive - internal |
| Drive Transfer Rate: | 300 MBps (external) |
| Form Factor: | 3.5" |
| Interface: | SAS |
| Interfaces: | 1 x SAS |
| Manufacturer: | Dell |
| Spindle Speed: | 15000 rpm |
| Version: | original |
| : | Dell GmbH, Deutschland, Main Airport Center Unterschweinstiege 10, Frankfurt am Main, 60549, DE.CustomerSupport @ dell.com |
|---|---|
| : | Dell GmbH, Deutschland, Main Airport Center Unterschweinstiege 10, Frankfurt am Main, 60549, DE.CustomerSupport @ dell.com |
| : | Dell GmbH, Deutschland, Main Airport Center Unterschweinstiege 10, Frankfurt am Main, 60549, DE.CustomerSupport @ dell.com |
Monique Zimmermann is your contact person for: