Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Capacity: | 1.92 TB |
|---|---|
| Compatible Bay: | 2.5" |
| Designed For: | Dell PowerEdge C6420 (2.5"), R640 (2.5"), R740 (2.5"), R740xd (2.5"), R7415 (2.5"), R7425 (2.5"), R840 (2.5") |
| Device Type: | Solid state drive - internal |
| Drive Class: | Read Intensive |
| Drive Transfer Rate: | 1.2 GBps (external) |
| Features: | Advanced format 512e |
| Form Factor: | 2.5" |
| Interface: | SAS 12Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SAS 12 Gb/s |
| Manufacturer: | Dell |
| Version: | original |
| : | Dell GmbH, Deutschland, Main Airport Center Unterschweinstiege 10, Frankfurt am Main, 60549, DE.CustomerSupport @ dell.com |
|---|---|
| : | Dell GmbH, Deutschland, Main Airport Center Unterschweinstiege 10, Frankfurt am Main, 60549, DE.CustomerSupport @ dell.com |
| : | Dell GmbH, Deutschland, Main Airport Center Unterschweinstiege 10, Frankfurt am Main, 60549, DE.CustomerSupport @ dell.com |
| Warnings: | Warnings Other Storage Products International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Other Storage Products International.pdf |
| Capacity: | 1.92 TB |
|---|---|
| Compatible Bay: | 2.5" |
| Designed For: | Dell PowerEdge C6420 (2.5"), R640 (2.5"), R740 (2.5"), R740xd (2.5"), R7415 (2.5"), R7425 (2.5"), R840 (2.5") |
| Device Type: | Solid state drive - internal |
| Drive Class: | Read Intensive |
| Drive Transfer Rate: | 1.2 GBps (external) |
| Features: | Advanced format 512e |
| Form Factor: | 2.5" |
| Interface: | SAS 12Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SAS 12 Gb/s |
| Manufacturer: | Dell |
| Version: | original |
| : | Dell GmbH, Deutschland, Main Airport Center Unterschweinstiege 10, Frankfurt am Main, 60549, DE.CustomerSupport @ dell.com |
|---|---|
| : | Dell GmbH, Deutschland, Main Airport Center Unterschweinstiege 10, Frankfurt am Main, 60549, DE.CustomerSupport @ dell.com |
| : | Dell GmbH, Deutschland, Main Airport Center Unterschweinstiege 10, Frankfurt am Main, 60549, DE.CustomerSupport @ dell.com |
Monique Zimmermann is your contact person for: