EMC V4-2S6F-200
EMC - Solid state drive - 200 GB - internal - 2,5 inch - SAS 6Gb/s - for VNX 5200, 5300, 5400, 5500, 5600, 5700, 5800, 7500, 7600, 8000
Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Capacity: | 200 GB |
|---|---|
| Compatible Bay: | 2.5" |
| Designed For: | Dell EMC VNX 5200, 5300, 5400, 5500, 5600, 5700, 5800, 7500, 7600, 8000 |
| Device Type: | Solid state drive - internal |
| Drive Transfer Rate: | 600 MBps (external) |
| Form Factor: | 2.5" |
| Interface: | SAS 6Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SAS 6Gb/s |
| Manufacturer: | EMC |
| Power Consumption: | 4.97 Watt (active) ¦ 1.36 Watt (idle) |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Dell GmbH, Deutschland, Main Airport Center Unterschweinstiege 10, Frankfurt am Main, 60549, DE.CustomerSupport @ dell.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Dell GmbH, Deutschland, Main Airport Center Unterschweinstiege 10, Frankfurt am Main, 60549, DE.CustomerSupport @ dell.com |
| GPSR - EU responsible person: | Dell GmbH, Deutschland, Main Airport Center Unterschweinstiege 10, Frankfurt am Main, 60549, DE.CustomerSupport @ dell.com |
| Warnings: | Warnings Storage & Memories International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Storage & Memories International.pdf |
| Capacity: | 200 GB |
|---|---|
| Compatible Bay: | 2.5" |
| Designed For: | Dell EMC VNX 5200, 5300, 5400, 5500, 5600, 5700, 5800, 7500, 7600, 8000 |
| Device Type: | Solid state drive - internal |
| Drive Transfer Rate: | 600 MBps (external) |
| Form Factor: | 2.5" |
| Interface: | SAS 6Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SAS 6Gb/s |
| Manufacturer: | EMC |
| Power Consumption: | 4.97 Watt (active) ¦ 1.36 Watt (idle) |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Dell GmbH, Deutschland, Main Airport Center Unterschweinstiege 10, Frankfurt am Main, 60549, DE.CustomerSupport @ dell.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Dell GmbH, Deutschland, Main Airport Center Unterschweinstiege 10, Frankfurt am Main, 60549, DE.CustomerSupport @ dell.com |
| GPSR - EU responsible person: | Dell GmbH, Deutschland, Main Airport Center Unterschweinstiege 10, Frankfurt am Main, 60549, DE.CustomerSupport @ dell.com |
Monique Zimmermann is your contact person for: