Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Capacity: | 1 TB |
|---|---|
| Compatible Bay: | 2.5" SFF |
| Designed For: | HPE ProLiant BL460c G6 (2.5"), BL460c G7 (2.5"), BL465c G7 (2.5"), BL620C G7 (2.5"), BL680c G7 (2.5"), BL685c G7 (2.5"), DL120 G7 (2.5"), DL160 G6 (2.5"), DL160 G6 Special Server (2.5"), DL160se G6 (2.5"), DL165 G7 (2.5"), DL165 G7 Performance (2.5"), DL1 |
| Device Type: | Hard drive - hot-swap |
| Drive Transfer Rate: | 600 MBps (external) |
| Form Factor: | 2.5" SFF |
| Interface: | SAS 6Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SAS 6Gb/s |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Spindle Speed: | 7200 rpm |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Storage & Memories International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Storage & Memories International.pdf |
| Capacity: | 1 TB |
|---|---|
| Compatible Bay: | 2.5" SFF |
| Designed For: | HPE ProLiant BL460c G6 (2.5"), BL460c G7 (2.5"), BL465c G7 (2.5"), BL620C G7 (2.5"), BL680c G7 (2.5"), BL685c G7 (2.5"), DL120 G7 (2.5"), DL160 G6 (2.5"), DL160 G6 Special Server (2.5"), DL160se G6 (2.5"), DL165 G7 (2.5"), DL165 G7 Performance (2.5"), DL1 |
| Device Type: | Hard drive - hot-swap |
| Drive Transfer Rate: | 600 MBps (external) |
| Form Factor: | 2.5" SFF |
| Interface: | SAS 6Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SAS 6Gb/s |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Spindle Speed: | 7200 rpm |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Pascal Eggert is your contact person for: