Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Bundled with: | HP SmartDrive carrier |
|---|---|
| Bytes per Sector: | 512 |
| Capacity: | 1 TB |
| Compatible Bay: | 2.5" SFF |
| Depth: | 11.87 cm |
| Designed For: | HPE Apollo 4200 Gen9 for Google (2.5") ¦ HPE Nimble Storage dHCI Large Solution with HPE ProLiant DL380 Gen10 (2.5"), Medium Solution with HPE ProLiant DL325 Gen10 Plus (2.5") ¦ HPE ProLiant DL180 Gen10 (2.5"), DL180 Gen10 SMB (2.5"), DL20 Gen10 (2.5"), D |
| Device Type: | Hard drive - hot-swap |
| Drive Transfer Rate: | 600 MBps (external) |
| Features: | Native Command Queuing (NCQ) |
| Form Factor: | 2.5" SFF |
| Height: | 1.56 cm |
| Interface: | SATA 6Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SATA 6 Gb/s - 7 pin Serial ATA |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Manufacturer Selling Program: | HP Smart Buy |
| Max Operating Temperature: | 35 °C |
| Min Operating Temperature: | 10 °C |
| Seek Time: | 8.5 ms (average) / 16.96 ms (max) |
| Spindle Speed: | 7200 rpm |
| Track-to-Track Seek Time: | 0.7 ms |
| Version: | original |
| Width: | 7.57 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Storage & Memories International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Storage & Memories International.pdf |
| Bundled with: | HP SmartDrive carrier |
|---|---|
| Bytes per Sector: | 512 |
| Capacity: | 1 TB |
| Compatible Bay: | 2.5" SFF |
| Depth: | 11.87 cm |
| Designed For: | HPE Apollo 4200 Gen9 for Google (2.5") ¦ HPE Nimble Storage dHCI Large Solution with HPE ProLiant DL380 Gen10 (2.5"), Medium Solution with HPE ProLiant DL325 Gen10 Plus (2.5") ¦ HPE ProLiant DL180 Gen10 (2.5"), DL180 Gen10 SMB (2.5"), DL20 Gen10 (2.5"), D |
| Device Type: | Hard drive - hot-swap |
| Drive Transfer Rate: | 600 MBps (external) |
| Features: | Native Command Queuing (NCQ) |
| Form Factor: | 2.5" SFF |
| Height: | 1.56 cm |
| Interface: | SATA 6Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SATA 6 Gb/s - 7 pin Serial ATA |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Manufacturer Selling Program: | HP Smart Buy |
| Max Operating Temperature: | 35 °C |
| Min Operating Temperature: | 10 °C |
| Seek Time: | 8.5 ms (average) / 16.96 ms (max) |
| Spindle Speed: | 7200 rpm |
| Track-to-Track Seek Time: | 0.7 ms |
| Version: | original |
| Width: | 7.57 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Nico Steinbach is your contact person for: