HPE 690819-B21
HP 200GB 6G SAS Mainstream Endurance SFF 2.5-In Enterprise Mainstream Solid State Drive
Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Bytes per Sector: | 512 |
|---|---|
| Capacity: | 200 GB |
| Compatible Bay: | 2.5" SFF |
| Designed For: | HPE ProLiant BL460c G7 (2.5"), BL465c G7 (2.5"), BL620C G7 (2.5"), BL680c G7 (2.5"), BL685c G7 (2.5"), DL320 G6 (2.5"), DL320 G6 Entry (2.5"), DL320 G6 High Efficiency (2.5"), DL320 G6 Performance (2.5"), DL380 G7 (2.5"), DL380 G7 Base (2.5"), DL380 G7 Ef |
| Device Type: | Solid state drive - hot-swap |
| Drive Transfer Rate: | 600 MBps (external) |
| Form Factor: | 2.5" SFF |
| Height: | 15 mm |
| Interface: | SAS 6Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SAS 6Gb/s |
| Internal Data Rate: | 370 MBps (read) / 150 MBps (write) |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 60 °C |
| Min Operating Temperature: | 5 °C |
| Power Consumption: | 9 Watt (active) |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Storage & Memories International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Storage & Memories International.pdf |
| Bytes per Sector: | 512 |
|---|---|
| Capacity: | 200 GB |
| Compatible Bay: | 2.5" SFF |
| Designed For: | HPE ProLiant BL460c G7 (2.5"), BL465c G7 (2.5"), BL620C G7 (2.5"), BL680c G7 (2.5"), BL685c G7 (2.5"), DL320 G6 (2.5"), DL320 G6 Entry (2.5"), DL320 G6 High Efficiency (2.5"), DL320 G6 Performance (2.5"), DL380 G7 (2.5"), DL380 G7 Base (2.5"), DL380 G7 Ef |
| Device Type: | Solid state drive - hot-swap |
| Drive Transfer Rate: | 600 MBps (external) |
| Form Factor: | 2.5" SFF |
| Height: | 15 mm |
| Interface: | SAS 6Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SAS 6Gb/s |
| Internal Data Rate: | 370 MBps (read) / 150 MBps (write) |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 60 °C |
| Min Operating Temperature: | 5 °C |
| Power Consumption: | 9 Watt (active) |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Pascal Eggert is your contact person for: