Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Bytes per Sector: | 512 |
|---|---|
| Capacity: | 400 GB |
| Compatible Bay: | 2.5" SFF |
| Designed For: | HPE D2220sb Storage Blade ¦ HPE ProLiant BL420c Gen8 (2.5"), BL460c Gen8 (2.5"), BL465c Gen8 (2.5"), BL660c Gen8 (2.5"), BL660c Gen8 Performance (2.5"), DL160 Gen8 (2.5"), DL160 Gen8 Base (2.5"), DL320e Gen8 v2 (2.5"), DL320e Gen8 v2 Base (2.5"), DL320e G |
| Device Type: | Solid state drive - hot-swap |
| Drive Transfer Rate: | 600 MBps (external) |
| Form Factor: | 2.5" SFF |
| Height: | 15 mm |
| Interface: | SAS 6Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SAS 6Gb/s |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 60 °C |
| Min Operating Temperature: | 5 °C |
| Power Consumption: | 9 Watt (active) |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Storage & Memories International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Storage & Memories International.pdf |
| Bytes per Sector: | 512 |
|---|---|
| Capacity: | 400 GB |
| Compatible Bay: | 2.5" SFF |
| Designed For: | HPE D2220sb Storage Blade ¦ HPE ProLiant BL420c Gen8 (2.5"), BL460c Gen8 (2.5"), BL465c Gen8 (2.5"), BL660c Gen8 (2.5"), BL660c Gen8 Performance (2.5"), DL160 Gen8 (2.5"), DL160 Gen8 Base (2.5"), DL320e Gen8 v2 (2.5"), DL320e Gen8 v2 Base (2.5"), DL320e G |
| Device Type: | Solid state drive - hot-swap |
| Drive Transfer Rate: | 600 MBps (external) |
| Form Factor: | 2.5" SFF |
| Height: | 15 mm |
| Interface: | SAS 6Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SAS 6Gb/s |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 60 °C |
| Min Operating Temperature: | 5 °C |
| Power Consumption: | 9 Watt (active) |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Pascal Eggert is your contact person for: