Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Bytes per Sector: | 512 |
|---|---|
| Capacity: | 200 GB |
| Compatible Bay: | 2.5" SFF |
| Designed For: | HPE ProLiant BL620C G7 (2.5"), BL680c G7 (2.5"), BL685c G7 (2.5"), DL580 G7 (2.5"), DL580 G7 Base (2.5"), DL580 G7 High Performance (2.5"), DL585 G7 (2.5"), DL585 G7 Base (2.5"), DL585 G7 Performance (2.5") |
| Device Type: | Solid state drive - hot-swap |
| Drive Transfer Rate: | 600 MBps (external) |
| Form Factor: | 2.5" SFF |
| Height: | 15 mm |
| Interface: | SATA 6Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SATA 6 Gb/s |
| Internal Data Rate: | 480 MBps (read) / 350 MBps (write) |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 60 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| NAND Flash Memory Type: | Multi-level cell (MLC) |
| Power Consumption: | 9 Watt (active) |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Storage & Memories International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Storage & Memories International.pdf |
| Bytes per Sector: | 512 |
|---|---|
| Capacity: | 200 GB |
| Compatible Bay: | 2.5" SFF |
| Designed For: | HPE ProLiant BL620C G7 (2.5"), BL680c G7 (2.5"), BL685c G7 (2.5"), DL580 G7 (2.5"), DL580 G7 Base (2.5"), DL580 G7 High Performance (2.5"), DL585 G7 (2.5"), DL585 G7 Base (2.5"), DL585 G7 Performance (2.5") |
| Device Type: | Solid state drive - hot-swap |
| Drive Transfer Rate: | 600 MBps (external) |
| Form Factor: | 2.5" SFF |
| Height: | 15 mm |
| Interface: | SATA 6Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SATA 6 Gb/s |
| Internal Data Rate: | 480 MBps (read) / 350 MBps (write) |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 60 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| NAND Flash Memory Type: | Multi-level cell (MLC) |
| Power Consumption: | 9 Watt (active) |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Nico Steinbach is your contact person for: