Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| 4KB Random Read: | 91000 IOPS |
|---|---|
| 4KB Random Write: | 28000 IOPS |
| Bytes per Sector: | 512 |
| Capacity: | 800 GB |
| Compatible Bay: | 3.5" LFF |
| Depth: | 184 mm |
| Designed For: | HPE ProLiant DL160 Gen8 (3.5"), DL160 Gen8 Base (3.5"), DL160 Gen8 Entry (3.5"), DL160 Gen8 Performance (3.5"), DL180 Gen9 (3.5"), DL180 Gen9 Base (3.5"), DL180 Gen9 Entry (3.5"), DL180 Gen9 Storage (3.5"), DL20 Gen9, DL20 Gen9 Entry, DL20 Gen9 Performanc |
| Device Type: | Solid state drive - hot-swap |
| Drive Transfer Rate: | 1.2 GBps (external) |
| Features: | TRIM support, LED status indicator, Dual Port, Value Endurance |
| Form Factor: | 3.5" LFF |
| Height: | 15 mm |
| Interface: | SAS 12Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SAS 12 Gb/s |
| Internal Data Rate: | 1000 MBps (read) / 390 MBps (write) |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 60 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Power Consumption: | 9 Watt |
| Version: | original |
| Weight: | 450 g |
| Width: | 222 mm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Storage & Memories International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Storage & Memories International.pdf |
| 4KB Random Read: | 91000 IOPS |
|---|---|
| 4KB Random Write: | 28000 IOPS |
| Bytes per Sector: | 512 |
| Capacity: | 800 GB |
| Compatible Bay: | 3.5" LFF |
| Depth: | 184 mm |
| Designed For: | HPE ProLiant DL160 Gen8 (3.5"), DL160 Gen8 Base (3.5"), DL160 Gen8 Entry (3.5"), DL160 Gen8 Performance (3.5"), DL180 Gen9 (3.5"), DL180 Gen9 Base (3.5"), DL180 Gen9 Entry (3.5"), DL180 Gen9 Storage (3.5"), DL20 Gen9, DL20 Gen9 Entry, DL20 Gen9 Performanc |
| Device Type: | Solid state drive - hot-swap |
| Drive Transfer Rate: | 1.2 GBps (external) |
| Features: | TRIM support, LED status indicator, Dual Port, Value Endurance |
| Form Factor: | 3.5" LFF |
| Height: | 15 mm |
| Interface: | SAS 12Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SAS 12 Gb/s |
| Internal Data Rate: | 1000 MBps (read) / 390 MBps (write) |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 60 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Power Consumption: | 9 Watt |
| Version: | original |
| Weight: | 450 g |
| Width: | 222 mm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Nico Steinbach is your contact person for: