Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| 4KB Random Read: | 142000 IOPS |
|---|---|
| 4KB Random Write: | 150000 IOPS |
| Capacity: | 1600 GB |
| Compatible Bay: | 2.5" SFF |
| Depth: | 22.23 cm |
| Designed For: | HPE Nimble Storage dHCI Large Solution with HPE ProLiant DL380 Gen10 (2.5") ¦ HPE ProLiant DL360 Gen10 Base (2.5"), DL360 Gen10 Entry (2.5"), DL360 Gen10 High Performance (2.5"), DL360 Gen10 Low (2.5"), DL360 Gen10 Performance (2.5"), DL360 Gen10 SMB (2.5 |
| Device Type: | Solid state drive - hot-swap |
| Features: | Power Loss support, Super Cache 2 |
| Form Factor: | 2.5" SFF |
| Height: | 13.97 cm |
| Interface: | PCIe 3.0 x4 (NVMe) |
| Interfaces: | 1 x PCI Express 3.0 x4 (NVMe) |
| Internal Data Rate: | 2600 MBps (read) / 1400 MBps (write) |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 60 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Version: | original |
| Weight: | 450 g |
| Width: | 18.42 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Storage & Memories International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Storage & Memories International.pdf |
| 4KB Random Read: | 142000 IOPS |
|---|---|
| 4KB Random Write: | 150000 IOPS |
| Capacity: | 1600 GB |
| Compatible Bay: | 2.5" SFF |
| Depth: | 22.23 cm |
| Designed For: | HPE Nimble Storage dHCI Large Solution with HPE ProLiant DL380 Gen10 (2.5") ¦ HPE ProLiant DL360 Gen10 Base (2.5"), DL360 Gen10 Entry (2.5"), DL360 Gen10 High Performance (2.5"), DL360 Gen10 Low (2.5"), DL360 Gen10 Performance (2.5"), DL360 Gen10 SMB (2.5 |
| Device Type: | Solid state drive - hot-swap |
| Features: | Power Loss support, Super Cache 2 |
| Form Factor: | 2.5" SFF |
| Height: | 13.97 cm |
| Interface: | PCIe 3.0 x4 (NVMe) |
| Interfaces: | 1 x PCI Express 3.0 x4 (NVMe) |
| Internal Data Rate: | 2600 MBps (read) / 1400 MBps (write) |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 60 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Version: | original |
| Weight: | 450 g |
| Width: | 18.42 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Nico Steinbach is your contact person for: