Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Bytes per Sector: | 512 |
|---|---|
| Capacity: | 300 GB |
| Compatible Bay: | 2.5" SFF |
| Depth: | 138.4 mm |
| Designed For: | HPE D2700 ¦ HPE Disk Enclosure D2700 ¦ HPE Integrity BL860c i4 (2.5") ¦ HPE StorageWorks Disk Enclosure D2700 |
| Device Type: | Hard drive - hot-swap |
| Drive Transfer Rate: | 1.2 GBps (external) |
| Form Factor: | 2.5" SFF |
| Height: | 16 mm |
| Interface: | SAS 12Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SAS 12 Gb/s |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 35 °C |
| Min Operating Temperature: | 10 °C |
| Seek Time: | 2.9 ms (average) / 5.9 ms (max) |
| Spindle Speed: | 15000 rpm |
| Track-to-Track Seek Time: | 0.15 ms |
| Version: | original |
| Weight: | 450 g |
| Width: | 78.7 mm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Storage & Memories International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Storage & Memories International.pdf |
| Bytes per Sector: | 512 |
|---|---|
| Capacity: | 300 GB |
| Compatible Bay: | 2.5" SFF |
| Depth: | 138.4 mm |
| Designed For: | HPE D2700 ¦ HPE Disk Enclosure D2700 ¦ HPE Integrity BL860c i4 (2.5") ¦ HPE StorageWorks Disk Enclosure D2700 |
| Device Type: | Hard drive - hot-swap |
| Drive Transfer Rate: | 1.2 GBps (external) |
| Form Factor: | 2.5" SFF |
| Height: | 16 mm |
| Interface: | SAS 12Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SAS 12 Gb/s |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 35 °C |
| Min Operating Temperature: | 10 °C |
| Seek Time: | 2.9 ms (average) / 5.9 ms (max) |
| Spindle Speed: | 15000 rpm |
| Track-to-Track Seek Time: | 0.15 ms |
| Version: | original |
| Weight: | 450 g |
| Width: | 78.7 mm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Nico Steinbach is your contact person for: