Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| 4KB Random Read: | 61000 IOPS |
|---|---|
| 4KB Random Write: | 14300 IOPS |
| Bundled with: | HP SmartDrive carrier |
| Capacity: | 480 GB |
| Compatible Bay: | 2.5" SFF |
| Designed For: | HPE ProLiant BL460c Gen8 (2.5"), BL460c Gen9 (2.5"), BL460c Gen9 Base (2.5"), BL460c Gen9 Entry (2.5"), BL460c Gen9 Performance (2.5"), BL660c Gen8 Entry (2.5"), DL180 Gen9 (2.5"), DL180 Gen9 Base (2.5"), DL180 Gen9 Entry (2.5"), DL180 Gen9 Storage (2.5") |
| Device Type: | Solid state drive - hot-swap |
| Drive Class: | Read Intensive |
| Drive Transfer Rate: | 600 MBps (external) |
| Features: | Read-Intensive Endurance |
| Form Factor: | 2.5" SFF |
| Height: | 15 mm |
| Interface: | SATA 6Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SATA 6 Gb/s - 7 pin Serial ATA |
| Internal Data Rate: | 530 MBps (read) / 405 MBps (write) |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Power Consumption: | 9 Watt |
| SSD Endurance: | 290 TB |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Storage & Memories International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Storage & Memories International.pdf |
| 4KB Random Read: | 61000 IOPS |
|---|---|
| 4KB Random Write: | 14300 IOPS |
| Bundled with: | HP SmartDrive carrier |
| Capacity: | 480 GB |
| Compatible Bay: | 2.5" SFF |
| Designed For: | HPE ProLiant BL460c Gen8 (2.5"), BL460c Gen9 (2.5"), BL460c Gen9 Base (2.5"), BL460c Gen9 Entry (2.5"), BL460c Gen9 Performance (2.5"), BL660c Gen8 Entry (2.5"), DL180 Gen9 (2.5"), DL180 Gen9 Base (2.5"), DL180 Gen9 Entry (2.5"), DL180 Gen9 Storage (2.5") |
| Device Type: | Solid state drive - hot-swap |
| Drive Class: | Read Intensive |
| Drive Transfer Rate: | 600 MBps (external) |
| Features: | Read-Intensive Endurance |
| Form Factor: | 2.5" SFF |
| Height: | 15 mm |
| Interface: | SATA 6Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SATA 6 Gb/s - 7 pin Serial ATA |
| Internal Data Rate: | 530 MBps (read) / 405 MBps (write) |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Power Consumption: | 9 Watt |
| SSD Endurance: | 290 TB |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Nico Steinbach is your contact person for: