Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Bundled with: | HPE Smart Carrier |
|---|---|
| Capacity: | 960 GB |
| Compatible Bay: | 2.5" SFF |
| Device Type: | Solid state drive |
| Drive Class: | Read Intensive |
| Features: | Digitally Signed Firmware |
| Form Factor: | 2.5" SFF |
| Interface: | SATA |
| Interfaces: | 1 x SATA |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Storage & Memories International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Storage & Memories International.pdf |
| Bundled with: | HPE Smart Carrier |
|---|---|
| Capacity: | 960 GB |
| Compatible Bay: | 2.5" SFF |
| Device Type: | Solid state drive |
| Drive Class: | Read Intensive |
| Features: | Digitally Signed Firmware |
| Form Factor: | 2.5" SFF |
| Interface: | SATA |
| Interfaces: | 1 x SATA |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Nico Steinbach is your contact person for: