Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| 4KB Random Read: | 63000 IOPS |
|---|---|
| 4KB Random Write: | 20000 IOPS |
| Bundled with: | HP SmartDrive carrier |
| Capacity: | 3.84 TB |
| Compatible Bay: | 2.5" SFF |
| Designed For: | HPE Apollo 4200 Gen9 for Google (2.5") ¦ HPE ProLiant DL160 Gen8 (2.5"), DL160 Gen8 Base (2.5"), DL160 Gen8 Entry (2.5"), DL160 Gen8 Performance (2.5"), DL180 Gen9 (2.5"), DL180 Gen9 Base (2.5"), DL180 Gen9 Entry (2.5"), DL180 Gen9 Storage (2.5"), DL20 Ge |
| Device Type: | Solid state drive - hot-swap |
| Drive Transfer Rate: | 600 MBps (external) |
| Drive Writes Per Day (DWPD): | 1 |
| Features: | Power Loss support |
| Form Factor: | 2.5" SFF |
| Height: | 15 mm |
| Interface: | SATA 6Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SATA 6 Gb/s - 7 pin Serial ATA |
| Internal Data Rate: | 535 MBps (read) / 480 MBps (write) |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 60 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Power Consumption: | 9 Watt |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Storage & Memories International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Storage & Memories International.pdf |
| 4KB Random Read: | 63000 IOPS |
|---|---|
| 4KB Random Write: | 20000 IOPS |
| Bundled with: | HP SmartDrive carrier |
| Capacity: | 3.84 TB |
| Compatible Bay: | 2.5" SFF |
| Designed For: | HPE Apollo 4200 Gen9 for Google (2.5") ¦ HPE ProLiant DL160 Gen8 (2.5"), DL160 Gen8 Base (2.5"), DL160 Gen8 Entry (2.5"), DL160 Gen8 Performance (2.5"), DL180 Gen9 (2.5"), DL180 Gen9 Base (2.5"), DL180 Gen9 Entry (2.5"), DL180 Gen9 Storage (2.5"), DL20 Ge |
| Device Type: | Solid state drive - hot-swap |
| Drive Transfer Rate: | 600 MBps (external) |
| Drive Writes Per Day (DWPD): | 1 |
| Features: | Power Loss support |
| Form Factor: | 2.5" SFF |
| Height: | 15 mm |
| Interface: | SATA 6Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SATA 6 Gb/s - 7 pin Serial ATA |
| Internal Data Rate: | 535 MBps (read) / 480 MBps (write) |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 60 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Power Consumption: | 9 Watt |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Nico Steinbach is your contact person for: