Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| 4KB Random Read: | 69000 IOPS |
|---|---|
| 4KB Random Write: | 38000 IOPS |
| Bundled with: | HPE Smart Carrier |
| Capacity: | 1.92 TB |
| Compatible Bay: | 2.5" SFF |
| Compliant Standards: | WEEE |
| Designed For: | HPE Apollo 4200 Gen9 for Google (2.5") ¦ HPE Nimble Storage dHCI Large Solution with HPE ProLiant DL380 Gen10 (2.5"), Medium Solution with HPE ProLiant DL325 Gen10 Plus (2.5"), Medium Solution with HPE ProLiant DL360 Gen10 (2.5"), Small Solution with HPE |
| Device Type: | Solid state drive - hot-swap |
| Drive Transfer Rate: | 600 MBps (external) |
| Drive Writes Per Day (DWPD): | 3.1 |
| Features: | Digitally Signed Firmware |
| Form Factor: | 2.5" SFF |
| Height: | 7 mm |
| Interface: | SATA 6Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SATA 6 Gb/s |
| Internal Data Rate: | 525 MBps (read) / 480 MBps (write) |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| NAND Flash Memory Type: | Multi-level cell (MLC) |
| Power Consumption: | 1.37 Watt (idle) ¦ 3.04 Watt (random read) ¦ 3.04 Watt (random write) ¦ 2.32 Watt (sequential read) ¦ 3.3 Watt (sequential write) ¦ 3.04 Watt (random read/write) ¦ 4 Watt (maximum) |
| SSD Endurance: | 10000 TB |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Storage & Memories International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Storage & Memories International.pdf |
| 4KB Random Read: | 69000 IOPS |
|---|---|
| 4KB Random Write: | 38000 IOPS |
| Bundled with: | HPE Smart Carrier |
| Capacity: | 1.92 TB |
| Compatible Bay: | 2.5" SFF |
| Compliant Standards: | WEEE |
| Designed For: | HPE Apollo 4200 Gen9 for Google (2.5") ¦ HPE Nimble Storage dHCI Large Solution with HPE ProLiant DL380 Gen10 (2.5"), Medium Solution with HPE ProLiant DL325 Gen10 Plus (2.5"), Medium Solution with HPE ProLiant DL360 Gen10 (2.5"), Small Solution with HPE |
| Device Type: | Solid state drive - hot-swap |
| Drive Transfer Rate: | 600 MBps (external) |
| Drive Writes Per Day (DWPD): | 3.1 |
| Features: | Digitally Signed Firmware |
| Form Factor: | 2.5" SFF |
| Height: | 7 mm |
| Interface: | SATA 6Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SATA 6 Gb/s |
| Internal Data Rate: | 525 MBps (read) / 480 MBps (write) |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| NAND Flash Memory Type: | Multi-level cell (MLC) |
| Power Consumption: | 1.37 Watt (idle) ¦ 3.04 Watt (random read) ¦ 3.04 Watt (random write) ¦ 2.32 Watt (sequential read) ¦ 3.3 Watt (sequential write) ¦ 3.04 Watt (random read/write) ¦ 4 Watt (maximum) |
| SSD Endurance: | 10000 TB |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Pascal Eggert is your contact person for: