Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| 4KB Random Read: | 160000 IOPS |
|---|---|
| 4KB Random Write: | 145000 IOPS |
| Bundled with: | HPE Smart Carrier NVMe |
| Capacity: | 1.6 TB |
| Compatible Bay: | 2.5" SFF |
| Designed For: | HPE ProLiant DL325 Gen10 (2.5"), DL325 Gen10 Base (2.5"), DL325 Gen10 Entry (2.5"), DL325 Gen10 Performance (2.5"), DL325 Gen10 SMB Solution (2.5"), DL325 Gen10 Solution (2.5"), DL360 Gen10 All Flash Server for Datera (2.5"), DL360 Gen10 All Flash Server |
| Device Type: | Solid state drive - hot-swap |
| Features: | Digitally Signed Firmware |
| Form Factor: | 2.5" SFF |
| Interface: | PCIe 3.0 x4 (NVMe) |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 60 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Power Consumption: | 9 Watt |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Storage & Memories International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Storage & Memories International.pdf |
| 4KB Random Read: | 160000 IOPS |
|---|---|
| 4KB Random Write: | 145000 IOPS |
| Bundled with: | HPE Smart Carrier NVMe |
| Capacity: | 1.6 TB |
| Compatible Bay: | 2.5" SFF |
| Designed For: | HPE ProLiant DL325 Gen10 (2.5"), DL325 Gen10 Base (2.5"), DL325 Gen10 Entry (2.5"), DL325 Gen10 Performance (2.5"), DL325 Gen10 SMB Solution (2.5"), DL325 Gen10 Solution (2.5"), DL360 Gen10 All Flash Server for Datera (2.5"), DL360 Gen10 All Flash Server |
| Device Type: | Solid state drive - hot-swap |
| Features: | Digitally Signed Firmware |
| Form Factor: | 2.5" SFF |
| Interface: | PCIe 3.0 x4 (NVMe) |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 60 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Power Consumption: | 9 Watt |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Nico Steinbach is your contact person for: