Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| 4KB Random Read: | 60000 IOPS |
|---|---|
| 4KB Random Write: | 40000 IOPS |
| Capacity: | 100 GB |
| Compatible Bay: | 1.8" |
| Compliant Standards: | CSA, UL, TUV, VCCI, C-Tick, BSMI, EMC, FCC |
| Depth: | 79 mm |
| Designed For: | Lenovo BladeCenter HS22V 7871 (1.8") ¦ Lenovo BladeCenter HX5 7873 (1.8") ¦ Lenovo System x3650 M4 (1.8") ¦ Lenovo System x3650 M4 HD (1.8") ¦ Lenovo System x3690 X5 (1.8") ¦ Lenovo System x3750 M4 (1.8") ¦ Lenovo System x3850 X5 (1.8") ¦ Lenovo System x3 |
| Device Type: | Solid state drive - hot-swap |
| Drive Transfer Rate: | 600 MBps (external) |
| Features: | Native Command Queuing (NCQ), S.M.A.R.T., 256-bit AES, 55-bit/512 Bytes BCH ECC |
| Form Factor: | 1.8" |
| Height: | 5 mm |
| Humidity Range Operating: | 8 - 85% (non-condensing) |
| Interface: | SATA 6Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SATA 6 Gb/s - 7 pin Serial ATA |
| Internal Data Rate: | 520 MBps (read) / 500 MBps (write) |
| MTBF: | 2,500,000 hours |
| Manufacturer: | IBM |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| NAND Flash Memory Type: | Enterprise multi-level cell (eMLC) |
| Version: | original |
| Vibration Tolerance: | 0.67 g @ 5-500 Hz (operating) / 1.04 g @ 2-200 Hz (non-operating) |
| Weight: | 39 g |
| Width: | 54 mm |
| GPSR - economic actor: | IBM, Deutschland, Schönaicher Str. 220, Böblingen, 71032, halloibm @ de.ibm.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | IBM, Deutschland, Schönaicher Str. 220, Böblingen, 71032, halloibm @ de.ibm.com |
| GPSR - EU responsible person: | IBM, Deutschland, Schönaicher Str. 220, Böblingen, 71032, halloibm @ de.ibm.com |
| Warnings: | Warnings Storage & Memories International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Storage & Memories International.pdf |
| 4KB Random Read: | 60000 IOPS |
|---|---|
| 4KB Random Write: | 40000 IOPS |
| Capacity: | 100 GB |
| Compatible Bay: | 1.8" |
| Compliant Standards: | CSA, UL, TUV, VCCI, C-Tick, BSMI, EMC, FCC |
| Depth: | 79 mm |
| Designed For: | Lenovo BladeCenter HS22V 7871 (1.8") ¦ Lenovo BladeCenter HX5 7873 (1.8") ¦ Lenovo System x3650 M4 (1.8") ¦ Lenovo System x3650 M4 HD (1.8") ¦ Lenovo System x3690 X5 (1.8") ¦ Lenovo System x3750 M4 (1.8") ¦ Lenovo System x3850 X5 (1.8") ¦ Lenovo System x3 |
| Device Type: | Solid state drive - hot-swap |
| Drive Transfer Rate: | 600 MBps (external) |
| Features: | Native Command Queuing (NCQ), S.M.A.R.T., 256-bit AES, 55-bit/512 Bytes BCH ECC |
| Form Factor: | 1.8" |
| Height: | 5 mm |
| Humidity Range Operating: | 8 - 85% (non-condensing) |
| Interface: | SATA 6Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SATA 6 Gb/s - 7 pin Serial ATA |
| Internal Data Rate: | 520 MBps (read) / 500 MBps (write) |
| MTBF: | 2,500,000 hours |
| Manufacturer: | IBM |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| NAND Flash Memory Type: | Enterprise multi-level cell (eMLC) |
| Version: | original |
| Vibration Tolerance: | 0.67 g @ 5-500 Hz (operating) / 1.04 g @ 2-200 Hz (non-operating) |
| Weight: | 39 g |
| Width: | 54 mm |
| GPSR - economic actor: | IBM, Deutschland, Schönaicher Str. 220, Böblingen, 71032, halloibm @ de.ibm.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | IBM, Deutschland, Schönaicher Str. 220, Böblingen, 71032, halloibm @ de.ibm.com |
| GPSR - EU responsible person: | IBM, Deutschland, Schönaicher Str. 220, Böblingen, 71032, halloibm @ de.ibm.com |
Michael Holste is your contact person for: