Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Average Latency: | 4.16 ms |
|---|---|
| Capacity: | 500 GB |
| Compatible Bay: | 3.5" Slim Line |
| Compliant Standards: | CSA, UL, TUV, C-Tick, BSMI |
| Depth: | 14.6 cm |
| Designed For: | IBM System Storage EXP3000 ¦ LSI MegaRAID 8480 |
| Device Type: | Hard drive - hot-swap |
| Drive Transfer Rate: | 300 MBps (external) |
| Features: | S.M.A.R.T. |
| Form Factor: | 3.5" Slim Line |
| Height: | 8.9 cm |
| Humidity Range Operating: | 8 - 80% |
| Interface: | SATA 3Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SATA 3 Gb/s |
| Internal Data Rate: | 70 MBps |
| Manufacturer: | IBM |
| Max Operating Temperature: | 35 °C |
| Min Operating Temperature: | 10 °C |
| Seek Time: | 9 ms (average) |
| Spindle Speed: | 7200 rpm |
| Version: | original |
| Weight: | 1 kg |
| Width: | 10.2 cm |
| GPSR - economic actor: | IBM, Deutschland, Schönaicher Str. 220, Böblingen, 71032, halloibm @ de.ibm.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | IBM, Deutschland, Schönaicher Str. 220, Böblingen, 71032, halloibm @ de.ibm.com |
| GPSR - EU responsible person: | IBM, Deutschland, Schönaicher Str. 220, Böblingen, 71032, halloibm @ de.ibm.com |
| Warnings: | Warnings Storage & Memories International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Storage & Memories International.pdf |
| Average Latency: | 4.16 ms |
|---|---|
| Capacity: | 500 GB |
| Compatible Bay: | 3.5" Slim Line |
| Compliant Standards: | CSA, UL, TUV, C-Tick, BSMI |
| Depth: | 14.6 cm |
| Designed For: | IBM System Storage EXP3000 ¦ LSI MegaRAID 8480 |
| Device Type: | Hard drive - hot-swap |
| Drive Transfer Rate: | 300 MBps (external) |
| Features: | S.M.A.R.T. |
| Form Factor: | 3.5" Slim Line |
| Height: | 8.9 cm |
| Humidity Range Operating: | 8 - 80% |
| Interface: | SATA 3Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SATA 3 Gb/s |
| Internal Data Rate: | 70 MBps |
| Manufacturer: | IBM |
| Max Operating Temperature: | 35 °C |
| Min Operating Temperature: | 10 °C |
| Seek Time: | 9 ms (average) |
| Spindle Speed: | 7200 rpm |
| Version: | original |
| Weight: | 1 kg |
| Width: | 10.2 cm |
| GPSR - economic actor: | IBM, Deutschland, Schönaicher Str. 220, Böblingen, 71032, halloibm @ de.ibm.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | IBM, Deutschland, Schönaicher Str. 220, Böblingen, 71032, halloibm @ de.ibm.com |
| GPSR - EU responsible person: | IBM, Deutschland, Schönaicher Str. 220, Böblingen, 71032, halloibm @ de.ibm.com |
Michael Holste is your contact person for: