Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Capacity: | 2 TB |
|---|---|
| Compatible Bay: | 3.5" LFF |
| Designed For: | IBM System Storage DS3512 Model C2A, DS3512 Model E2A, EXP3512 Storage Expansion Unit, EXP3512 Storage Expansion Unit Model E2A |
| Device Type: | Hard drive - hot-swap - nearline |
| Form Factor: | 3.5" LFF |
| Interface: | SAS |
| Interfaces: | 1 x SAS |
| Manufacturer: | IBM |
| Pricing Type: | Customer Replaceable Unit (CRU) - Tier 1 |
| Spindle Speed: | 7200 rpm |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | IBM, Deutschland, Schönaicher Str. 220, Böblingen, 71032, halloibm @ de.ibm.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | IBM, Deutschland, Schönaicher Str. 220, Böblingen, 71032, halloibm @ de.ibm.com |
| GPSR - EU responsible person: | IBM, Deutschland, Schönaicher Str. 220, Böblingen, 71032, halloibm @ de.ibm.com |
| Warnings: | Warnings Storage & Memories International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Storage & Memories International.pdf |
| Capacity: | 2 TB |
|---|---|
| Compatible Bay: | 3.5" LFF |
| Designed For: | IBM System Storage DS3512 Model C2A, DS3512 Model E2A, EXP3512 Storage Expansion Unit, EXP3512 Storage Expansion Unit Model E2A |
| Device Type: | Hard drive - hot-swap - nearline |
| Form Factor: | 3.5" LFF |
| Interface: | SAS |
| Interfaces: | 1 x SAS |
| Manufacturer: | IBM |
| Pricing Type: | Customer Replaceable Unit (CRU) - Tier 1 |
| Spindle Speed: | 7200 rpm |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | IBM, Deutschland, Schönaicher Str. 220, Böblingen, 71032, halloibm @ de.ibm.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | IBM, Deutschland, Schönaicher Str. 220, Böblingen, 71032, halloibm @ de.ibm.com |
| GPSR - EU responsible person: | IBM, Deutschland, Schönaicher Str. 220, Böblingen, 71032, halloibm @ de.ibm.com |
Michael Holste is your contact person for: