Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| 4KB Random Read: | 230000 IOPS |
|---|---|
| 4KB Random Write: | 140000 IOPS |
| Average Latency: | 45 ?s |
| Capacity: | 3.2 TB |
| Compatible Bay: | 2.5" |
| Compliant Standards: | UL, TUV, VCCI, C-Tick, BSMI, CB, IC, FCC, RoHS, KCC |
| Depth: | 100 mm |
| Designed For: | Lenovo ThinkAgile MX3330-F Appliance 7D19 (2.5") ¦ Lenovo ThinkAgile MX3330-H Appliance 7D19 (2.5") ¦ Lenovo ThinkAgile MX3331-F Certified Node 7D67 (2.5") ¦ Lenovo ThinkAgile MX3331-H Certified Node 7D67 (2.5") ¦ Lenovo ThinkAgile MX3530-H Hybrid Applian |
| Device Type: | Solid state drive - hot-swap |
| Drive Transfer Rate: | 1.2 GBps (external) |
| Drive Writes Per Day (DWPD): | 3 |
| Features: | Tagged Command Queuing (TCQ), End-to-end data protection, power loss data protection, S.M.A.R.T. |
| Form Factor: | 2.5" |
| Height: | 15 mm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% (non-condensing) |
| Included Accessories: | Hot-plug tray |
| Interface: | SAS 12Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SAS 12 Gb/s |
| Internal Data Rate: | 1000 MBps (read) / 1000 MBps (write) |
| MTBF: | 2,000,000 hours |
| Manufacturer: | Lenovo |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Non-Recoverable Errors: | 1 per 10^17 |
| Power Consumption: | 9 Watt (read) ¦ 9 Watt (write) |
| SSD Endurance: | 17520 TB |
| Shipping Depth: | 25.7 cm |
| Shipping Height: | 9.5 cm |
| Shipping Width: | 19.4 cm |
| Shock Tolerance (non-operating): | 1500 g @ 0.5 ms |
| Version: | original |
| Vibration Tolerance (non-operating): | 20 g @ 10-2000 Hz |
| Weight: | 140 g |
| Width: | 70 mm |
| GPSR - economic actor: | Lenovo, Deutschland, Meitnerstr.9, Stuttgart, 70563, Fragen_DE @ lenovo.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Lenovo, Deutschland, Meitnerstr.9, Stuttgart, 70563, Fragen_DE @ lenovo.com |
| GPSR - EU responsible person: | Lenovo, Deutschland, Meitnerstr.9, Stuttgart, 70563, Fragen_DE @ lenovo.com |
| Warnings: | Warnings Storage & Memories International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Storage & Memories International.pdf |
| 4KB Random Read: | 230000 IOPS |
|---|---|
| 4KB Random Write: | 140000 IOPS |
| Average Latency: | 45 ?s |
| Capacity: | 3.2 TB |
| Compatible Bay: | 2.5" |
| Compliant Standards: | UL, TUV, VCCI, C-Tick, BSMI, CB, IC, FCC, RoHS, KCC |
| Depth: | 100 mm |
| Designed For: | Lenovo ThinkAgile MX3330-F Appliance 7D19 (2.5") ¦ Lenovo ThinkAgile MX3330-H Appliance 7D19 (2.5") ¦ Lenovo ThinkAgile MX3331-F Certified Node 7D67 (2.5") ¦ Lenovo ThinkAgile MX3331-H Certified Node 7D67 (2.5") ¦ Lenovo ThinkAgile MX3530-H Hybrid Applian |
| Device Type: | Solid state drive - hot-swap |
| Drive Transfer Rate: | 1.2 GBps (external) |
| Drive Writes Per Day (DWPD): | 3 |
| Features: | Tagged Command Queuing (TCQ), End-to-end data protection, power loss data protection, S.M.A.R.T. |
| Form Factor: | 2.5" |
| Height: | 15 mm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% (non-condensing) |
| Included Accessories: | Hot-plug tray |
| Interface: | SAS 12Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SAS 12 Gb/s |
| Internal Data Rate: | 1000 MBps (read) / 1000 MBps (write) |
| MTBF: | 2,000,000 hours |
| Manufacturer: | Lenovo |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Non-Recoverable Errors: | 1 per 10^17 |
| Power Consumption: | 9 Watt (read) ¦ 9 Watt (write) |
| SSD Endurance: | 17520 TB |
| Shipping Depth: | 25.7 cm |
| Shipping Height: | 9.5 cm |
| Shipping Width: | 19.4 cm |
| Shock Tolerance (non-operating): | 1500 g @ 0.5 ms |
| Version: | original |
| Vibration Tolerance (non-operating): | 20 g @ 10-2000 Hz |
| Weight: | 140 g |
| Width: | 70 mm |
| GPSR - economic actor: | Lenovo, Deutschland, Meitnerstr.9, Stuttgart, 70563, Fragen_DE @ lenovo.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Lenovo, Deutschland, Meitnerstr.9, Stuttgart, 70563, Fragen_DE @ lenovo.com |
| GPSR - EU responsible person: | Lenovo, Deutschland, Meitnerstr.9, Stuttgart, 70563, Fragen_DE @ lenovo.com |
Michael Holste is your contact person for: