Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Capacity: | 960 GB |
|---|---|
| Compatible Bay: | 2.5" |
| Device Type: | Solid state drive - internal (desktop) |
| Drive Writes Per Day (DWPD): | 1 |
| Features: | 128-layer V-NAND technology |
| Form Factor: | 2.5" |
| Interface: | SAS 24Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SAS 24Gb/s |
| Internal Data Rate: | 4200 MBps (read) / 1200 MBps (write) |
| Manufacturer: | Samsung |
| Maximum 4KB Random Read: | 600000 IOPS |
| Maximum 4KB Random Write: | 55000 IOPS |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Samsung, Deutschland, Am Kronberger Hang 6, Schwalbach, 65824, pay @ samsung.de |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Samsung, Deutschland, Am Kronberger Hang 6, Schwalbach, 65824, pay @ samsung.de |
| GPSR - EU responsible person: | Samsung, Deutschland, Am Kronberger Hang 6, Schwalbach, 65824, pay @ samsung.de |
| Warnings: | Warnings Storage & Memories International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Storage & Memories International.pdf |
| Capacity: | 960 GB |
|---|---|
| Compatible Bay: | 2.5" |
| Device Type: | Solid state drive - internal (desktop) |
| Drive Writes Per Day (DWPD): | 1 |
| Features: | 128-layer V-NAND technology |
| Form Factor: | 2.5" |
| Interface: | SAS 24Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SAS 24Gb/s |
| Internal Data Rate: | 4200 MBps (read) / 1200 MBps (write) |
| Manufacturer: | Samsung |
| Maximum 4KB Random Read: | 600000 IOPS |
| Maximum 4KB Random Write: | 55000 IOPS |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Samsung, Deutschland, Am Kronberger Hang 6, Schwalbach, 65824, pay @ samsung.de |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Samsung, Deutschland, Am Kronberger Hang 6, Schwalbach, 65824, pay @ samsung.de |
| GPSR - EU responsible person: | Samsung, Deutschland, Am Kronberger Hang 6, Schwalbach, 65824, pay @ samsung.de |
Samin Delikhoun is your contact person for: