Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Average Latency: | 2 ms |
|---|---|
| Buffer Size: | 16 MB |
| Capacity: | 146.8 GB |
| Compatible Bay: | 2.5" |
| Compatible with Windows 7: | "Compatible with Windows 7" software and devices carry Microsoft’s assurance that these products have passed tests for compatibility and reliability with 32-bit and 64-bit Windows 7. |
| Depth: | 10 cm |
| Device Type: | Hard drive - internal |
| Drive Transfer Rate: | 600 MBps (external) |
| Features: | PowerTrim technology |
| Form Factor: | 2.5" |
| Height: | 1.5 cm |
| Interface: | SAS 6Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SAS 6Gb/s |
| MTBF: | 1,600,000 hours |
| Manufacturer: | Seagate |
| Max Operating Temperature: | 55 °C |
| Min Operating Temperature: | 5 °C |
| Non-Recoverable Errors: | 1 per 10^16 |
| Seek Time: | 2.9 ms (average) |
| Shock Tolerance: | 60 g @ 2ms (operating) / 300 g @ 2ms (non-operating) |
| Spindle Speed: | 15000 rpm |
| Track-to-Track Seek Time: | 0.2 ms |
| Version: | original |
| Weight: | 201 g |
| Width: | 7 cm |
| GPSR - economic actor: | Seagate Technology, Deutschland, Messerschmittstraße 4, München, 80992, Data.protection.officer @ seagate.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Seagate Technology, Deutschland, Messerschmittstraße 4, München, 80992, Data.protection.officer @ seagate.com |
| GPSR - EU responsible person: | Seagate Technology, Deutschland, Messerschmittstraße 4, München, 80992, Data.protection.officer @ seagate.com |
| Warnings: | Warnings Storage & Memories International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Storage & Memories International.pdf |
| Average Latency: | 2 ms |
|---|---|
| Buffer Size: | 16 MB |
| Capacity: | 146.8 GB |
| Compatible Bay: | 2.5" |
| Compatible with Windows 7: | "Compatible with Windows 7" software and devices carry Microsoft’s assurance that these products have passed tests for compatibility and reliability with 32-bit and 64-bit Windows 7. |
| Depth: | 10 cm |
| Device Type: | Hard drive - internal |
| Drive Transfer Rate: | 600 MBps (external) |
| Features: | PowerTrim technology |
| Form Factor: | 2.5" |
| Height: | 1.5 cm |
| Interface: | SAS 6Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SAS 6Gb/s |
| MTBF: | 1,600,000 hours |
| Manufacturer: | Seagate |
| Max Operating Temperature: | 55 °C |
| Min Operating Temperature: | 5 °C |
| Non-Recoverable Errors: | 1 per 10^16 |
| Seek Time: | 2.9 ms (average) |
| Shock Tolerance: | 60 g @ 2ms (operating) / 300 g @ 2ms (non-operating) |
| Spindle Speed: | 15000 rpm |
| Track-to-Track Seek Time: | 0.2 ms |
| Version: | original |
| Weight: | 201 g |
| Width: | 7 cm |
| GPSR - economic actor: | Seagate Technology, Deutschland, Messerschmittstraße 4, München, 80992, Data.protection.officer @ seagate.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Seagate Technology, Deutschland, Messerschmittstraße 4, München, 80992, Data.protection.officer @ seagate.com |
| GPSR - EU responsible person: | Seagate Technology, Deutschland, Messerschmittstraße 4, München, 80992, Data.protection.officer @ seagate.com |
Samin Delikhoun is your contact person for: