Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Bundled with: | Seagate Rescue Data Recovery |
|---|---|
| Cables Included: | 1 x USB 3.0 cable - external - 45.72 cm |
| Capacity: | 1 TB |
| Colour: | Black |
| Depth: | 115.3 mm |
| Device Type: | Hard drive - external (portable) |
| Height: | 12.6 mm |
| Interface: | USB 3.0 |
| Interface Transfer Rate: | 5.0 Gbps (USB 3.0) |
| Interfaces: | 1 x USB 3.0 |
| Localisation: | Worldwide |
| Manufacturer: | Seagate |
| Power Source: | USB bus |
| Shipping Depth: | 3.2 cm |
| Shipping Height: | 14.6 cm |
| Shipping Weight: | 239 g |
| Shipping Width: | 10.5 cm |
| Version: | original |
| Weight: | 159 g |
| Width: | 80 mm |
| Works With Chromebook: | Yes |
| GPSR - economic actor: | Seagate Technology, Deutschland, Messerschmittstraße 4, München, 80992, Data.protection.officer @ seagate.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Seagate Technology, Deutschland, Messerschmittstraße 4, München, 80992, Data.protection.officer @ seagate.com |
| GPSR - EU responsible person: | Seagate Technology, Deutschland, Messerschmittstraße 4, München, 80992, Data.protection.officer @ seagate.com |
| Warnings: | Warnings Storage & Memories International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Storage & Memories International.pdf |
| Bundled with: | Seagate Rescue Data Recovery |
|---|---|
| Cables Included: | 1 x USB 3.0 cable - external - 45.72 cm |
| Capacity: | 1 TB |
| Colour: | Black |
| Depth: | 115.3 mm |
| Device Type: | Hard drive - external (portable) |
| Height: | 12.6 mm |
| Interface: | USB 3.0 |
| Interface Transfer Rate: | 5.0 Gbps (USB 3.0) |
| Interfaces: | 1 x USB 3.0 |
| Localisation: | Worldwide |
| Manufacturer: | Seagate |
| Power Source: | USB bus |
| Shipping Depth: | 3.2 cm |
| Shipping Height: | 14.6 cm |
| Shipping Weight: | 239 g |
| Shipping Width: | 10.5 cm |
| Version: | original |
| Weight: | 159 g |
| Width: | 80 mm |
| Works With Chromebook: | Yes |
| GPSR - economic actor: | Seagate Technology, Deutschland, Messerschmittstraße 4, München, 80992, Data.protection.officer @ seagate.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Seagate Technology, Deutschland, Messerschmittstraße 4, München, 80992, Data.protection.officer @ seagate.com |
| GPSR - EU responsible person: | Seagate Technology, Deutschland, Messerschmittstraße 4, München, 80992, Data.protection.officer @ seagate.com |
Samin Delikhoun is your contact person for: