Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Bundled with: | HPE Smart Carrier |
|---|---|
| Capacity: | 7.68 TB |
| Compatible Bay: | 2.5" SFF |
| Designed For: | HPE ProLiant DL360 Gen10 32TB Performance Server for Cohesity DataPlatform (2.5"), DL360 Gen10 77TB Performance Server for Cohesity DataPlatform (2.5"), DL360 Gen10 All Flash Server for Datera (2.5"), DL360 Gen10 All Flash Server for Weka (2.5"), DL360 Ge |
| Device Type: | Solid state drive - hot-swap |
| Drive Class: | Read Intensive |
| Drive Transfer Rate: | 1.2 GBps (external) |
| Form Factor: | 2.5" SFF |
| Interface: | SAS 12Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SAS 12 Gb/s |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Other Storage Products International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Other Storage Products International.pdf |
| Bundled with: | HPE Smart Carrier |
|---|---|
| Capacity: | 7.68 TB |
| Compatible Bay: | 2.5" SFF |
| Designed For: | HPE ProLiant DL360 Gen10 32TB Performance Server for Cohesity DataPlatform (2.5"), DL360 Gen10 77TB Performance Server for Cohesity DataPlatform (2.5"), DL360 Gen10 All Flash Server for Datera (2.5"), DL360 Gen10 All Flash Server for Weka (2.5"), DL360 Ge |
| Device Type: | Solid state drive - hot-swap |
| Drive Class: | Read Intensive |
| Drive Transfer Rate: | 1.2 GBps (external) |
| Form Factor: | 2.5" SFF |
| Interface: | SAS 12Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SAS 12 Gb/s |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Pascal Eggert is your contact person for: