Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Capacity: | 16 GB |
|---|---|
| Chips Organization: | 1024 x 4 |
| Compliant Standards: | Lead-Free, halogen-free |
| Data Integrity Check: | ECC |
| Features: | Temperature monitoring, dual rank, On-Die Termination (ODT), Serial Presence Detect (SPD), sixteen banks, registered |
| Form Factor: | DIMM 288-pin |
| Latency Timings: | CL15 (15-15-15) |
| Manufacturer: | Samsung |
| Module Configuration: | 2048 x 72 |
| Module Height (inch): | 1.23 |
| Speed: | 2133 MHz (PC4-17000) |
| Technology: | DDR4 SDRAM |
| Type: | DRAM memory module |
| Upgrade Type: | Generic |
| Version: | original |
| Voltage: | 1.2 V |
| GPSR - economic actor: | Samsung, Deutschland, Am Kronberger Hang 6, Schwalbach, 65824, pay @ samsung.de |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Samsung, Deutschland, Am Kronberger Hang 6, Schwalbach, 65824, pay @ samsung.de |
| GPSR - EU responsible person: | Samsung, Deutschland, Am Kronberger Hang 6, Schwalbach, 65824, pay @ samsung.de |
| Warnings: | Warnings Other Storage Products International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Other Storage Products International.pdf |
| Capacity: | 16 GB |
|---|---|
| Chips Organization: | 1024 x 4 |
| Compliant Standards: | Lead-Free, halogen-free |
| Data Integrity Check: | ECC |
| Features: | Temperature monitoring, dual rank, On-Die Termination (ODT), Serial Presence Detect (SPD), sixteen banks, registered |
| Form Factor: | DIMM 288-pin |
| Latency Timings: | CL15 (15-15-15) |
| Manufacturer: | Samsung |
| Module Configuration: | 2048 x 72 |
| Module Height (inch): | 1.23 |
| Speed: | 2133 MHz (PC4-17000) |
| Technology: | DDR4 SDRAM |
| Type: | DRAM memory module |
| Upgrade Type: | Generic |
| Version: | original |
| Voltage: | 1.2 V |
| GPSR - economic actor: | Samsung, Deutschland, Am Kronberger Hang 6, Schwalbach, 65824, pay @ samsung.de |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Samsung, Deutschland, Am Kronberger Hang 6, Schwalbach, 65824, pay @ samsung.de |
| GPSR - EU responsible person: | Samsung, Deutschland, Am Kronberger Hang 6, Schwalbach, 65824, pay @ samsung.de |
Samin Delikhoun is your contact person for: