Samsung MZ7KM1T9HAJM-00005
Samsung SM863 MZ7KM1T9HAJM Solid-State-Disk 1.92 TB intern 2.5inch (6.4 cm) SATA 6Gb/s
Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Capacity: | 1.92 TB |
|---|---|
| Compatible Bay: | 2.5" |
| Depth: | 100.2 mm |
| Device Type: | Solid state drive - internal |
| Drive Transfer Rate: | 600 MBps (external) |
| Drive Writes Per Day (DWPD): | 3.6 |
| Encryption Algorithm: | 256-bit AES |
| Features: | Error Correction Code (ECC), Power Loss support, DRAM cache, End-to-end data protection, 3D V-NAND Technology, Dynamic Thermal Guard protection, 256-bit AES |
| Form Factor: | 2.5" |
| Hardware Encryption: | Yes |
| Height: | 6.8 mm |
| Interface: | SATA 6Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SATA 6 Gb/s - 7 pin Serial ATA |
| Internal Data Rate: | 520 MBps (read) / 485 MBps (write) |
| MTBF: | 2,000,000 hours |
| Manufacturer: | Samsung |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Maximum 4KB Random Read: | 97000 IOPS |
| Maximum 4KB Random Write: | 29000 IOPS |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Power Consumption: | 3.1 Watt (write) |
| Shock Tolerance (non-operating): | 1500 g @ 0.5 ms |
| Version: | original |
| Weight: | 60 g |
| Width: | 69.85 mm |
| GPSR - economic actor: | Samsung, Deutschland, Am Kronberger Hang 6, Schwalbach, 65824, pay @ samsung.de |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Samsung, Deutschland, Am Kronberger Hang 6, Schwalbach, 65824, pay @ samsung.de |
| GPSR - EU responsible person: | Samsung, Deutschland, Am Kronberger Hang 6, Schwalbach, 65824, pay @ samsung.de |
| Warnings: | Warnings Other Storage Products International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Other Storage Products International.pdf |
| Capacity: | 1.92 TB |
|---|---|
| Compatible Bay: | 2.5" |
| Depth: | 100.2 mm |
| Device Type: | Solid state drive - internal |
| Drive Transfer Rate: | 600 MBps (external) |
| Drive Writes Per Day (DWPD): | 3.6 |
| Encryption Algorithm: | 256-bit AES |
| Features: | Error Correction Code (ECC), Power Loss support, DRAM cache, End-to-end data protection, 3D V-NAND Technology, Dynamic Thermal Guard protection, 256-bit AES |
| Form Factor: | 2.5" |
| Hardware Encryption: | Yes |
| Height: | 6.8 mm |
| Interface: | SATA 6Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SATA 6 Gb/s - 7 pin Serial ATA |
| Internal Data Rate: | 520 MBps (read) / 485 MBps (write) |
| MTBF: | 2,000,000 hours |
| Manufacturer: | Samsung |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Maximum 4KB Random Read: | 97000 IOPS |
| Maximum 4KB Random Write: | 29000 IOPS |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Power Consumption: | 3.1 Watt (write) |
| Shock Tolerance (non-operating): | 1500 g @ 0.5 ms |
| Version: | original |
| Weight: | 60 g |
| Width: | 69.85 mm |
| GPSR - economic actor: | Samsung, Deutschland, Am Kronberger Hang 6, Schwalbach, 65824, pay @ samsung.de |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Samsung, Deutschland, Am Kronberger Hang 6, Schwalbach, 65824, pay @ samsung.de |
| GPSR - EU responsible person: | Samsung, Deutschland, Am Kronberger Hang 6, Schwalbach, 65824, pay @ samsung.de |
Samin Delikhoun is your contact person for: