Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Built-in Devices: | Led panel |
|---|---|
| Colour: | Black |
| Compliant Standards: | FCC Class A certified, UL, BSMI, cUL, CB, CCC, EMC |
| Cooling System: | 80 mm fan x 2 / exhaust / hot-swap |
| Depth: | 36.9 cm |
| Expansion Bays: | 2 (total) / 2 (free) x internal - 3.5" |
| Expansion Slots: | 7 x low-profile |
| Form Factor: | Rack-mountable - 2U |
| Front Accessible Bays Qty: | 1 |
| Height: | 8.9 cm |
| Humidity Range Operating: | 8 - 90% (non-condensing) |
| Installed Qty: | 1 |
| Internal Bays Qty: | 2 |
| Manufacturer: | Supermicro |
| Max Mainboard Size: | ATX |
| Max Operating Temperature: | 35 °C |
| Min Operating Temperature: | 10 °C |
| Power Device: | Power supply |
| Power Provided: | 500 Watt |
| Power Supply Features: | Power Factor Correction (PFC) |
| Supported Motherboards: | ATX |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 12.7 kg |
| Width: | 42.6 cm |
| GPSR - economic actor: | Super Micro , Niederlande, Het Sterrenbeeld 28, s-Hertogenbosch, 5215 ML, Sales_Europe @ supermicro.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Super Micro , Niederlande, Het Sterrenbeeld 28, s-Hertogenbosch, 5215 ML, Sales_Europe @ supermicro.com |
| GPSR - EU responsible person: | Super Micro , Niederlande, Het Sterrenbeeld 28, s-Hertogenbosch, 5215 ML, Sales_Europe @ supermicro.com |
| Warnings: | Warnings Other Storage Products International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Other Storage Products International.pdf |
| Built-in Devices: | Led panel |
|---|---|
| Colour: | Black |
| Compliant Standards: | FCC Class A certified, UL, BSMI, cUL, CB, CCC, EMC |
| Cooling System: | 80 mm fan x 2 / exhaust / hot-swap |
| Depth: | 36.9 cm |
| Expansion Bays: | 2 (total) / 2 (free) x internal - 3.5" |
| Expansion Slots: | 7 x low-profile |
| Form Factor: | Rack-mountable - 2U |
| Front Accessible Bays Qty: | 1 |
| Height: | 8.9 cm |
| Humidity Range Operating: | 8 - 90% (non-condensing) |
| Installed Qty: | 1 |
| Internal Bays Qty: | 2 |
| Manufacturer: | Supermicro |
| Max Mainboard Size: | ATX |
| Max Operating Temperature: | 35 °C |
| Min Operating Temperature: | 10 °C |
| Power Device: | Power supply |
| Power Provided: | 500 Watt |
| Power Supply Features: | Power Factor Correction (PFC) |
| Supported Motherboards: | ATX |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 12.7 kg |
| Width: | 42.6 cm |
| GPSR - economic actor: | Super Micro , Niederlande, Het Sterrenbeeld 28, s-Hertogenbosch, 5215 ML, Sales_Europe @ supermicro.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Super Micro , Niederlande, Het Sterrenbeeld 28, s-Hertogenbosch, 5215 ML, Sales_Europe @ supermicro.com |
| GPSR - EU responsible person: | Super Micro , Niederlande, Het Sterrenbeeld 28, s-Hertogenbosch, 5215 ML, Sales_Europe @ supermicro.com |
Carsten Schmidt is your contact person for: