Tandberg Data 8665-RDX
TANDBERG RDX SSD 500GB cartridge
Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Bundled Services: | 3 years Advanced Replacement Service |
|---|---|
| Compatible with Windows 7: | "Compatible with Windows 7" software and devices carry Microsoft’s assurance that these products have passed tests for compatibility and reliability with 32-bit and 64-bit Windows 7. |
| Depth: | 11.9 cm |
| Designed For: | Tandberg Data RDX QuikStation 8 ¦ Overland-Tandberg RDX QuikStation 8 ¦ Overland-Tandberg RDX QuikStation 4 |
| Height: | 2.3 cm |
| Humidity Range Operating: | 20 - 80% (non-condensing) |
| Manufacturer: | Tandberg Data Overland |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Max Storage Temperature: | 65 °C |
| Media Included Qty: | 1 |
| Min Operating Temperature: | 10 °C |
| Min Storage Temperature: | -40 °C |
| Native Capacity: | 500 GB |
| Type: | RDX SSD cartridge |
| Version: | original |
| Width: | 8.7 cm |
| : | Tandberg Data Norge AS, Norwegen, Okernveien, Oslo |
|---|---|
| : | Tandberg Data Norge AS, Norwegen, Okernveien, Oslo |
| : | Tandberg Data Norge AS, Norwegen, Okernveien, Oslo |
| Warnings: | Warnings Other Storage Products International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Other Storage Products International.pdf |
| Bundled Services: | 3 years Advanced Replacement Service |
|---|---|
| Compatible with Windows 7: | "Compatible with Windows 7" software and devices carry Microsoft’s assurance that these products have passed tests for compatibility and reliability with 32-bit and 64-bit Windows 7. |
| Depth: | 11.9 cm |
| Designed For: | Tandberg Data RDX QuikStation 8 ¦ Overland-Tandberg RDX QuikStation 8 ¦ Overland-Tandberg RDX QuikStation 4 |
| Height: | 2.3 cm |
| Humidity Range Operating: | 20 - 80% (non-condensing) |
| Manufacturer: | Tandberg Data Overland |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Max Storage Temperature: | 65 °C |
| Media Included Qty: | 1 |
| Min Operating Temperature: | 10 °C |
| Min Storage Temperature: | -40 °C |
| Native Capacity: | 500 GB |
| Type: | RDX SSD cartridge |
| Version: | original |
| Width: | 8.7 cm |
| : | Tandberg Data Norge AS, Norwegen, Okernveien, Oslo |
|---|---|
| : | Tandberg Data Norge AS, Norwegen, Okernveien, Oslo |
| : | Tandberg Data Norge AS, Norwegen, Okernveien, Oslo |
Samin Delikhoun is your contact person for: