Tandberg Data 8813-RDX
TANDBERG RDX drive, 5.25 in internal SATA3, 13.34 cm/5.25 in, without software, black
Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Cables Included: | 1 x data cable ¦ 1 x SATA to Molex adapter |
|---|---|
| Colour: | Black |
| Compatible Bay: | 5.25" - front accessible |
| Data Transfer Rate: | 330 MBps (internal) |
| Depth: | 17.1 cm |
| Device Type: | RDX drive - internal |
| Height: | 4.1 cm |
| Humidity Range Operating: | 20 - 80% (non-condensing) |
| Interface: | Serial ATA |
| Interfaces: | 1 x SATA 6Gb/s |
| MTBF: | 550,000 hour(s) |
| Manufacturer: | Tandberg Data Overland |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Media Type: | RDX cartridge |
| Min Operating Temperature: | 10 °C |
| OS Required: | Apple MacOS, Linux, Microsoft Windows |
| Type: | RDX cartridge - 5.25" |
| Version: | original |
| Weight: | 635 g |
| Width: | 14.7 cm |
| : | Tandberg Data Norge AS, Norwegen, Okernveien, Oslo |
|---|---|
| : | Tandberg Data Norge AS, Norwegen, Okernveien, Oslo |
| : | Tandberg Data Norge AS, Norwegen, Okernveien, Oslo |
| Warnings: | Warnings Other Storage Products International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Other Storage Products International.pdf |
| Cables Included: | 1 x data cable ¦ 1 x SATA to Molex adapter |
|---|---|
| Colour: | Black |
| Compatible Bay: | 5.25" - front accessible |
| Data Transfer Rate: | 330 MBps (internal) |
| Depth: | 17.1 cm |
| Device Type: | RDX drive - internal |
| Height: | 4.1 cm |
| Humidity Range Operating: | 20 - 80% (non-condensing) |
| Interface: | Serial ATA |
| Interfaces: | 1 x SATA 6Gb/s |
| MTBF: | 550,000 hour(s) |
| Manufacturer: | Tandberg Data Overland |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Media Type: | RDX cartridge |
| Min Operating Temperature: | 10 °C |
| OS Required: | Apple MacOS, Linux, Microsoft Windows |
| Type: | RDX cartridge - 5.25" |
| Version: | original |
| Weight: | 635 g |
| Width: | 14.7 cm |
| : | Tandberg Data Norge AS, Norwegen, Okernveien, Oslo |
|---|---|
| : | Tandberg Data Norge AS, Norwegen, Okernveien, Oslo |
| : | Tandberg Data Norge AS, Norwegen, Okernveien, Oslo |
Samin Delikhoun is your contact person for: